Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıklı yaşam yolunda bisiklet

Giriş Tarihi: 21.5.2015
Sağlıklı yaşam yolunda bisiklet
Sağlık Bakanlığı'nın 2010'da yürürlüğe koyduğu "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Adana'da öğrencilere bisiklet dağıtıldı. Hekimevi'nde düzenlenen etkinlikte, 5,6 ve 7'nci sınıfta seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersi açan veya bisiklet modülü dersini uygulayan okulların öğrencileriyle, Çukurova Üniversitesi'nin öğrencilerine bisikletler teslim edildi. Etkinlikte ortaokul ve üniversite öğrencilerine 250'şer bisiklet dağıtıldı.

PROTOKOL İMZALADILAR

Vali Mustafa Büyük, "Kurumlarımızın bu alanlardaki çalışmalara hız vermesi, özellikle yerel yönetimlerin bisikletle trafiğe çıkacak insanlar için uygun ortamlarda bisiklet yolu yapması gerekiyor" dedi. AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da "Daha sağlıklı yaşam, daha temiz çevre için bisiklet daha fazla tercih edilmeli" diye konuştu. Daha sonra Vali Mustafa Büyük, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Halk Sağlığı Müdürü Çağlar Çatak protokol imzaladı.
ÖĞRENCİLERE VERİLDİ
AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile diğer protokol mensuplarının da katıldığı etkinlikte bisikletler öğrencilere teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşam yolunda bisiklet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN