Bu acil serviste olay çıkmayacak

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Bu acil serviste olay çıkmayacak
Adana'nın en köklü sağlık kurumlarından Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne yaklaşık 80 bin liralık harcamayla yeni acil servis yapıldı. Hastanede yüksek riskli gebelikler konusunda özel bir birim olan 'Perinatoloji' bölümü de yüksek teknolojili cihazlarla donatılarak yenilendi. Açılışa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan ile birlikte katılan AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, acil servisinin teknolojik altyapısı ile nitelikli ve yeterli sayıdaki personeli sayesinde, sağlıkta şiddet olaylarının en aza ineceğini söyledi.

NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin, yılda 14 bin doğumun yapıldığı bir kurum olduğunu belirten Ünüvar, "Acil servisler, şartların daha iyi olmasını beklediğimiz birimlerdir. Sağlıkta şiddet olayları en çok acil servislerde yaşanır. Ama bu hastanenin yeni acil servisinde, modern altyapının yanı sıra nitelikli ve sayıca yeterli insan kaynağı sayesinde şiddet en aza inecektir" dedi. Vali Mustafa Büyük de konuşmasında Adana'da sağlıktaki gelişmeleri herkesin gördüğünü söyledi. Büyük, "Bunlarda katkısı çok yüksek olan Necdet Ünüvar'a teşekkür ediyoruz" dedi.

GÜNDE BİN 700 POLİKLİNİK

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, acil servis için yaklaşık 80 bin lira harcandığını belirtirken, Başhekim Op. Dr. Sefa Yapıcı, "23 personelle hizmet verecek servisimizde 2 müdahale odası, 2 muayene odası ve 10 yataklı gözlem ünitesi var. Hastanemizde günlük bin 700 poliklinik hizmeti sunuyoruz. Doğum sayısı ise 60'ı buluyor. Kadrolu personel sayımız 600" dedi. Op. Dr. Yapıcı, yüksek teknolojili cihazlar kullanılarak yenilenen 'Perinatoloji' bölümünün ise yüksek riskli gebelikler için hayat kurtarıcı bir hizmet vereceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu acil serviste olay çıkmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN