Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cumhurbaşkanına laf yetiştireceğine iş yap"

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Cumhurbaşkanına laf yetiştireceğine iş yap
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana'ya yapacağı ziyareti için kullandığı sözleri sert bir şekilde eleştiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sözlü'yü sert sözlerle eleştirerek, "Bir defa bir belediye başkanının Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a, bakana laf yetiştirmeye çalışması haddi değil, laf yetiştireceğine iş yap" dedi.

DEVLET ADABI
"Cumhurbaşkanımıza 'Adana'ya gelmesin' diyenleri kınıyorum" diyen Çelikcan "Cumhurbaşkanımız seçimlerden önce 'Ben halk tarafından seçildiğimde farklı bir Cumhurbaşkanı olacağım' dedi. Bir belediye başkanının Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a laf yetiştirmeye çalışması haddi değil! Partinin genel başkanı, yetkili organları vardır, onlar konuşur. Şahsen biz bugüne kadar hiçbir genel başkana laf konuşmadık. Bunu devlet adabına yakıştırmıyorum" şeklinde konuştu.

"ÖZÜR DİLESİN!"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Adana mavrası' sözü için Adanalıdan özür dilemesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan "Sayın Bahçeli kalktı Adana ile mavra kelimesini bir araya getirdi. Adanalıya haksızlık yaptı, saygısızlık yaptı. Biz diyor muyuz 'Bahçeli Adana'ya gelmesin'? Sayın Sözlü bir icraat yapacaksa önce kendi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunsun. Eğer Adana'ya gelmemesi gereken biri varsa o da Sayın Bahçeli'dir. Biz Sözlü gibi nezaketsizlik yapmayız. Aksine gelsin İstasyon Meydanı'nda Adanalıdan özür dilesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cumhurbaşkanına laf yetiştireceğine iş yap"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN