Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıbrıs görüşmelerinde iki taraf da kazanmalı

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Kıbrıs görüşmelerinde iki taraf da kazanmalı
Bugün seçim çalışmaları için Mersin'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, Kuzey ve Güney Kıbrıs arasında başlayan müzakere görüşmelerinin iki taraf için de eşit kazanımlarla sonuçlanması gerektiğini belirtti. Gedikli, "Bu asla bir alver sürecine dönüşmemeli. Müzakerelerde Kuzey Kıbrıs tarafının çıkarları üzerinden Türkiye Cumhuriyeti ile husumeti olanların hesaplaşmasına ve pazarlığa dönüşürse vahim olur" dedi.

DUYARLILIĞIMIZ AYNI
"Türkiye'nin Kıbrıs halkına olan duyarlılığı emin olun hep aynı" diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, "Kuzey Kıbrıs halkı ve gelecek nesiller de aynı hassasiyeti ve sevgiyi Türkiye için göstersin. Kıbrıs ve Türkiye'nin şehitliklerinde koyun koyuna yatan evlatları olduğunu unutmak mümkün değildir. Onların ruhunu incitecek hiçbir girişimi onaylamamız mümkün değildir" diye konuştu.

ESKİ PARAMETRELER

Küresel ekonomide yaşanan sıkıntıların görüldüğünü, her geçen gün azınlıklar üzerinden ya da her ülkenin uzun yıllardır devam eden toplumsal, sosyolojik yaraları üzerinden bir kaşıma süreci yaşandığına dikkat çeken Gedikli, bu konuda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. Bülent Gedikli, dış ilişkileri, uluslararası ilişkileri ve ekonomiyi eski dünya parametreleri ile çözümlemenin, siyaset üretmenin çok sağlıklı sonuçlar vermeyeceğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs görüşmelerinde iki taraf da kazanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN