Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Haziran sonrası ülke için yeni bir dinamizm

Giriş Tarihi: 24.5.2015
7 Haziran sonrası ülke için yeni bir dinamizm
Cumhursbaşkanlığı Başdanışmanlarından, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, 7 Haziran genel seçimleri sonrasında Türkiye ekonomisinin yeni bir dinamizm kazanacağını söyledi. Bu dinamizme 'büyüme ve paylaşım' adını koymanın doğru olacağı belirten Gedikli, "Büyüme olmadan da paylaşım olmaz. Üretimi hangi temel unsurlar üzerinde büyüteceğimizi tasarlayarak yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

SİYASİ İSTİKRAR

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda(MTSO) Mersin iş dünyasının önemli temsilcileriyle bir araya gelen Bülent Gedikli, Türkiye'nin son 13 yılda iyi sonuçlar elde ettiğine vurgu yaptı. AK Parti iktidarının sürmesiyle iyi sonuçların devam etmesini istediklerinin altını çizen Gedikli, siyasi istikrar devam ettiği müddetçe ülke ekonomisinin güçleneceğine dikkat çekti.

İLERİYE DÖNÜK HEDEF
Türkiye'nin ileriye dönük hedefleri olduğunu ve 2023 hedeflerinin bütün işadamlarını heyecanlandırdığını ifade eden Gedikli şunları söyledi: "Türkiye'nin böyle bir hedefi ortaya koymasını son derece önemsiyoruz. 2023'de Türkiye'nin 500 milyar dolarlık ihracat yapmasını ve 2 trilyon dolarlık bir milli gelire ulaşacağını öngörüyoruz. Bu bağlamda da çeşitli stratejiler belirliyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran sonrası ülke için yeni bir dinamizm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN