Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelikcan'dan hodri meydan

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye 'Hodri Meydan' diyerek, "Adana'da MHP birinci olursa ben, AK Mahmut Çelikcan Parti birinci parti olursa sen istifa et" dedi

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Çelikcan'dan hodri meydan
Adana'da 30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir'de MHP'nin birinci, AK Parti'nin ikinci parti olduğunu söyleyen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Şimdi durum çok değişti. Sahaya indiğimizde bizi gören vatandaşlar Büyükşehir'den çok yakınıyor. '14 ay geçti ama verilen sözlerin hiç birinin tutulmadı' diyor. Görüyorum ki herkese iş, aş sözü vermişler. Ben seçim çalışmam sırasında kimseye iş sözü vermedim. Zaten imkan olsa bunu vatandaşlarımız için kullanırız. Adanalı şimdiden bağırmaya başladı. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti MHP'nin gerisinde kalırsa ben istifa ederim. Büyükşehir'de istifa ederse hodri meydan diyorum" dedi.

"ÇIKIN HESABINI VERİN"
Adana'nın merkezinde ve ilçelerinde herkesin Büyükşehir'in hizmet getirmediğinden yakındığını öne süren Başkan Mahmut Çelikcan, "Adana'nın kazanması için gösterdikleri uyum gayreti Büyükşehir tarafından boşa çıkarıldı. Gidişat iyi gözükmüyor. Adana tarihinde ilk defa ASKİ batağa batmış ve bu yüzden borçlanma istedi. ASKİ yüz binlerce abonesi olan, sıcak paranın döndüğü bir kurum. Adana'nın alt yapısına harcanması gereken 320 milyon TL çarçur edildi. Geldiğimiz noktada ASKİ batırıldı. Büyükşehir'in gündemine ASKİ'nin borçlanması ile ilgili bir teklif geldi. Bu utanç verici bir durum. Bu paralar nereye gitti? Çıkın delikanlıca paraların nereye gittiğinin hesabını verin" dedi.

"KÖY YOLLARINI BİZ YAPIYORUZ"
Büyükşehir Belediyesi'nin hizmette siyasi ayrımcılık yaptığını iddia eden Mahmut Çelikcan "MHP'li bir belediye ile Yüreğir Belediyesi'ne verilen hizmetin farkını bariz bir şekilde görüyoruz. Yetki verdik, ilçe belediyelerine yardımda bulunabilirsin diye. Ama maalesef bir yardım alamıyoruz. Bırakın yardımı köy bağlantı yollarını dahi biz yapıyoruz. Başka yere hizmet yapmamız gereken kaynağı buraya aktarıyoruz. Yüreğirli Büyükşehir'e oy kullanmıyor mu? Onun hakkı yok mu? İller Bankası'ndaki payımızdan % 35- 40 kesilip Büyükşehir'e aktarılıyor. Neden Yüreğir'e hizmet edilsin diye. Peki, yapılıyor mu? Hayır. Çünkü hizmette siyasi ayrımcılık yapılıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan'dan hodri meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN