Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbeyli gençler sağlık için yürüdü

Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Türkiye'nin en büyük parkı Yeşilvadi'de yaklaşık 50 bin kişinin katılımıyla Gençlik Yürüyüşü yapıldı

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Şahinbeyli gençler sağlık için yürüdü
Gaziantep'in merkez Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Yeşilvadi'de 50 bin kişinin katıldığı Gençlik Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş sonrasında konser veren Mustafa Ceceli alandaki binlerce kişiyi coştururken, Yeşilvadi de ilk misafirlerini dev bir etkinlikle ağırladı. Gençlik Yürüyüşü etkinliği düzenleyen Şahinbey Belediyesi, 50 bin kişinin katıldığı dev etkinliği Yelişvadi''de gerçekleştirdi.

ÜLKENİN EN BÜYÜĞÜ

Etkinliğe Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Abdulhamit Gül ve davetliler katıldı. Yürüyüş için hazırlanan toplanma alanında bir araya gelen 50 bin kişi Bakan Şimşek ve Tahmazoğlu ile birlikte yaklaşık 2,5 kilometre yürüdü. Yürüyüş, yine 8 bin kişilik kapasitesiyle Yeşilvadi'de yer alan Türkiye'nin en büyük amfi tiyatrosunda son buldu. Gençlik haftası nedeniyle Türkiye'nin en büyük parkı Yeşilvadi'de böyle bir etkinlik düzenlediklerini anlatan Başkan Tahmazoğlu, "Şimdiye kadar gençler için 466 park yaptık 135 adet halı saha ve basketbol sahası sizlere ücretsiz tahsis edildi. Amacımız sizlerin rahat spor yapması. Her zaman yanınızdayız, bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz" deiye konuştu.

"SİZDEN EMANET ALDIK"
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de organizasyonun çok güzel olduğunu ifade ederek, "Sevgili gençler biz bu dünyayı kimseden miras almadık. Aslında siz gençlerden ödünç aldık, bu dünyanın da geleceği sizlersiniz bu sebeple biz bütün yatırımlarımızı gençlerimize yapıyoruz. Bugünden 2023'leri, 2071'leri planlıyor ve onun vizyonunu ortaya koyuyoruz. İnşallah sizlerle birlikte ülkemiz çok daha güçlü olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbeyli gençler sağlık için yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN