Enerjide Adana'ya Jurong adası modeli

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Enerjide Adana'ya Jurong adası modeli
Çukurova Genç İşadamları Derneği, Adana için önerdiği Jurong Adası Modeli ve 2016'da yapılacak 5'inci Çukurova Zirvesi'ne yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Zirve öncesi yapılan temaslarla Jurong Adası ile enerjide söz sahibi olan Singapur'dan bu konuda teknik ve üst düzey katılım, ayrıca bu ülkeye inceleme gezisi yapılmasıyla ilgili girişimlerde bulunuldu.

JURONG ÖRNEĞİ

Singapur Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve Misyon Şefi Lorling Lee ile Başkatip Darell Leong ile görüşen Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi için, Çukurova'nın bölgesel enerji kavşak noktası olması nedeniyle, Türkiye'nin Jurong adasının başarı öyküsünden önemli sonuçlar ve örnekler çıkarabileceğini vurguladı.

ANLAŞMADA SONA DOĞRU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde Singapur'a gerçekleştirdikleri ziyareti hatırlatan Maslahatgüzar Lee ise, bu ziyaretin iki ülke arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkileri güçlendirmek adına tarihi bir ziyaret olduğunu söyledi. Lee, Türkiye ile Singapur arasında mal, hizmet ve yatırım alanında, geniş kapsamlı bir serbest ticaret anlaşmasının yakında imzalanacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjide Adana'ya Jurong adası modeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN