Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldürmek için yola çıkmışlar

Öldürmek için yola çıkmışlar

Aladağ'da seçim çalışmalarında bıçaklı saldırıya uğrayan AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir, hasta yatağında SABAH Güney'e konuştu: Tek amaçları beni öldürmekti

Seçim çalışmaları sırasında Aladağ'da iki MHP'li tarafından bıçaklı saldırıya uğraması sonucu ağır yaralanan ve halen hastanede tedavisi süren AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir, yaşadığı dehşet anlarını SABAH Güney'e anlattı. Milletvekili adayı Demir, "Önce aracımızı sıkıştırıp bizi şarampole yuvarlamak istediler. Bunu başaramayınca aracımızın önünü kestiler. Engel olmak isterken bıçakla saldırıp yaraladılar. Hedefleri bizi öldürmekti. Doğu'da PKK, burada bunlar. PKK'dan beterler" dedi.

ÖLDÜRÜCÜ DARBE
Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren milletvekili adayı Ramazan Demir hâlâ olayın şokunu yaşadığını belirterek, hasta yatağında o anları şöyle anlattı: Seçim çalışmalarının ardından Adana'ya dönerken üstünde MHP posteri bulunan 46 plakalı bir şahin marka otomobil bizi keskin virajların bulunduğu bölgeden şarampole atmaya çalıştı. Yolu bilmediğimiz için tedirgin olduk. Bunda başarılı olamayınca aracıyla önümüzü kesti. Önce ses aracına saldırdılar. Şoförü korumak için aşağıya indik. Daha sonra içlerinden biri 'Milletvekili kim' diye sordu. Ben olduğumu öğrenince üzerime doğru yürüyerek cebinden çıkardığı bıçakla saldırdı. Kendimi korumak için elimi kaldırdığım an darbe aldım. Daha sonra öldürücü darbeyi akciğerimin üzerine vurdu. Olay yerine gelen ilçe başkanımız bizi kurtardı.

BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMALI

Kendisine saldıran kişileri tanımadığını, hatta daha önce hiç karşılaşmadığını anlatan Demir, "Sadece siyasi fikrimizden dolayı saldırıya uğradık. Bu saldırı, insanları sahadan yıldırarak başka siyasi partilerin gelmemesine yönelik bir harekettir. Gönül isterdi ki bu siyasi partilerin ileri gelenleri sert dil kullanmasın. Bu sert dil taşradaki insanları daha çok keskinleştirmiştir. Bu durum siyasete zarar vermektedir. Demokrasinin en birinci temel argümanı siyaset ve siyasetçilerdir. Siyasetçiler fikirlerini beyan etmeden asla bu ülkede iyi bir demokrasi olmayacaktır. Ama bu tarz çirkinlikler insanların sahadan uzaklaştırmaya yönelik harekettir. Bundan sonra böyle bir olayların olmaması için siyasilerin üsluplarına dikkat etmesi ve toplumu bütünleştirici dil kullanması gerekir" diye konuştu.

'SÖZLÜ GERİYOR'
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerine yönelik tahrik edici açıklamalarını doğru bulmadığını dile getiren Ramazan Demir, "Üstüne vazife olmayan konulara girmesi toplumu geriyor. Herkes kendini işini yapmalı, vazifesi dışındaki işlere karışmamalı. Düşüncelerini demokratik çerçevede anlatmalılar" dedi.

MHP'DEN KİMSE ARAMADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisi arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirten Ramazan Demir, "İsterdim ki olayın muhattabı biri olan MHP'den de arayıp geçmiş olsun desinler. Ama kimse aramadı. Ne genel başkanları ne de milletvekilleri" dedi. CHP Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen'in uğradığı silahlı saldırıyı kınayan Demir, "Kendisine geçmiş olsun diyorum. İki gün önce kendisi beni arayıp geçmiş olsun dileklerini iletti. Her şey siyaset değildir. 7 Haziran'dan sonra siyaset bitecek ama insanlık baki kalacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürmek için yola çıkmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN