Katlı kavşak için ilk kazma vuruldu

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Katlı kavşak için ilk kazma vuruldu
Mersin'in trafik sorununa çözüm olacağı düşünülen battı-çıktı projesi kapsamında ilk kazma vuruldu. Tulumba Köprüsü-Kavşağı'nın yerine yapılacak köprülü kavşağın temelini atan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 14 milyon 548 bin 760 lira değerindeki projenin, kentin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 3 Ocak 2016 tarihinde açılacağını bildirdi.

"SÖZ VERMİŞTİK"
Törende konuşan Başkan Kocamaz, 30 Mart seçimleri öncesinde Tulumba Köprüsü- Kavşağı'nın kaldırılmasına yönelik verdiği sözü hatırlatarak, 'Zararın neresinden dönülürse kardır' anlayışıyla harekete geçtiklerini, Mersin'i rahatlatmak, kenti çağın gerekliliklerine uygun hale getirmek ve Mersinlilerin mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için çalıştıklarının altını çizdi.

"RAHATSIZ EDECEĞİZ"
Battı-çıktı projesine kentte yaşayanların büyük tepkisini çeken Tulumba Köprüsü-Kavşağı'ndan başlamayı kararlaştırdıklarını ifade eden Kocamaz, "Mersin koskoca bir bölge. Hizmetler ortaya çıktıkça, bundan rahatsızlık duyanlar olacaktır. İnşallah vatandaşlarımız, 'Şehirde her tarafa el attınız. Biz bundan rahatsızlık duyduk' demeyeceklerdir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katlı kavşak için ilk kazma vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN