Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 mevsim turizm, 4 mevsim Mersin

Kızkalesi Turizm Festivali büyük bir coşkuya sahne oldu. Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, "Seneye uluslararası bir festival yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 29.5.2015
4 mevsim turizm, 4 mevsim Mersin
Mersin'in Erdemli ilçesinin en önemli tarihi ve turistik merkezlerinden olan Kızkalesi'nin uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlamak ve Mersin'e bulunan yabancı turistler ile vatandaşlar arasındaki kaynaşmayı pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen 4'üncü Kızkalesi Kültür ve Turizm Festivali, beldeyi şenlendirdi. Kızkalesi Halk Plajı'nda gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.

DOLU DOLU BİR PROGRAM

Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde belediyelerin ve üniversitelerin stantlarının yanı sıra voleybol, muay thai, karate, jimnastik ve yüzme müsabakaları yer aldı. Gelecek yıl düzenleyecekleri festivali uluslararası boyuta taşımak istediğini belirten Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin çalışkan, "Kızkalemizdeki kum ve deniz hiçbir ilimizde yok" dedi.

TURİZMİN ÖNEMİ
Vali Özdemir Çakacak ise artan refah düzeyine paralel olarak turizmin de en hızlı gelişen sektörlerden biri olduğunu vurguladığı konuşmasında, turizmin tek başına bir sektör olmadığını belirterek, "Turizm sektörüne yatırım yapan ve istihdamı arttıran ülkeler, turizm gelirinde ciddi bir artış yakalamaktadır. Turizmin gelişmesi tarımdan ulaşıma birçok sektörü de olumlu etkilemekte, bu nedenle dünyadaki tüm ülkeler turizm pastasından pay alma çabası içerisindedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 mevsim turizm, 4 mevsim Mersin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN