CHP'li adaydan çifte usulsüzlük

Elif Doğan Türkmen'in seçim bürosunun elektrik ve su ihtiyacını usulsüz şekilde temin ettiği ortaya çıktı. Türkmen'in seçim bürosunu genişleterek vatandaşın tapulu taşınmazını işgal ettiği de ileri sürüldü

Giriş Tarihi: 30.5.2015
CHP'li adaydan çifte usulsüzlük
Ziyapaşa Bulvarı'nda riskli ilan edildiği için yıkılması gereken bir binanın zemin katında faaliyet gösteren CHP'nin seçim irtibat bürosunun, binanın abonelik sözleşmeleri feshedildiği için elektrik ihtiyacını komşu binadan temin ettiği ortaya çıktı. Kullanılan suyun ise yasalara aykırı şekilde abonelik verilerek mi yoksa usulsüz bir şekilde komşudan mı temin edildiği bilinmiyor. Türkmen'in seçim bürosunu genişleterek tapulu taşınmazına tecavüz ettiğini iddia eden Işık Zeynep Targay da Cumhuriyet savcılığı ve Adana Barosu'na şikayette bulundu.

HUKUKSUZLUK REKORU

CHP'li Elif Doğan Türkmen'in seçim irtibat bürosu, birçok konuda yasa ve yönetmelikleri ihlal ettiği için adeta hukuksuzluk rekoru kırdı. Tahliye ve yıkım kararı alınan binadaki elektrik ve su abonelikleri feshedildiği için seçim bürosunun ihtiyacı olan elektrik hukuka aykırı bir şekilde komşu binanın koridorundan çekilen hatla sağlanıyor. Binanın su sayaçlarının ASKİ tarafından sökülmesine karşın binanın girişinde su sayacının olması dikkati çekti. Yasaya göre, yıkım kararı bulunan bir binaya su aboneliği verilmeyeceği gibi geçici bir bağlantı yapılması da suç kapsamında.

RİSKLİ BİNADA TADİLAT

CHP Seçim Bürosu'nu genişletme çalışmaları da yasalara aykırı olarak yapılırken çalışanların da hayatları tehlikeye atılmış oldu. Her an yıkılması beklenen bir binada değil tadilat yapmak, çivi bile çakılmaması gerekirken, binada duvarlar yıkıldı ve Ramazanoğlu Caddesi'ne bakan cephesinde yeni bir kapı yapıldı. İddialara göre bu kapı CHP'li aday Türkmen tarafından VIP çıkışı olarak kullanılıyor. Seyhan Belediyesi'nin yıkılma tehlikesi bulunan riskli bir binada yapılan tadilatlara ilişkin olarak herhangi bir işlem yapmaması da siyasi ayrıcalık olarak değerlendirildi.

ÜSTE ÇIKTI
CHP'li Türkmen hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan ve Adana Barosu'na da başvurarak Türkmen'in ortak maliki olduğu dairenin bir bölümünü işgal ettiğini ve tadilat yaptığını iddia eden Işık Zeynep Targay, "Ben binayı tahliye etmelerini istedim ama onlar benimle dalga geçer gibi, 'Apartmanın tamamı kapı, pencere, duvar. Kısaca özelliği olmayan bir bina. Tapulu alanınız söz konusu ise bahse konu yeri, tapu ölçünüz dahilinde elbette kullanmayız. Bu alanı tespit ederek bildirmeniz yeterli' diye mail attı. Hem işgalci, hem de üste çıkmaya çalışıyor" dedi.

OYALAMA TAKTİĞİ

Binanın kullanılmıyor olmasının işgal edilmesini haklı göstermeyeceğini vurgulayan Işık Zeynep Targay, "Adana Barosu'na başvuruda bulundum. 'Üyeniz olan Elif Doğan Türkmen'in seçim yapılıncaya kadar 'oyalama' taktiği uygulayarak binayı boşaltmayacağı kesin olarak anlaşılmıştır. Avukat Elif Doğan Türkmen isimli meslektaşınızın giriştiği yukarıda maruz tapulu taşınmazıma tecavüz, işgal ve işgalde ısrara tasarrufunu dikkatinize sunar, tapulu mülküme işgalin bir an önce sona erdirilmesi hususunda yardımlarınızı beklerim' dedim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li adaydan çifte usulsüzlük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN