İskenderun'da 61 yıllık heyecan

Hatay'ın İskenderun ilçesi, tam 61 yıl aradan sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı'nı ağırlamanın sevincini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 Haziran'da İskenderunlularla buluşacak

Giriş Tarihi: 1.6.2015
İskenderun'da 61 yıllık heyecan
Hatay'ın liman ve sanayi kenti olan ilçesi İskenderun, tam 61 yıl aradan sonra ilk kez Cumhurbaşkanı'na ev sahipliği yapacak. En son 1954'te Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın ziyaret ettiği İskenderun'da, 2 Haziran 2015 Salı günü (yarın) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anıt Meydanı'nda vatandaşlarla buluşacak. İskenderunlular, 61 yıl aradan sonra ilçeyi şereflendiren ilk Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'ı heyecanla bekliyor.

HALKLA KUCAKLAŞACAK

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kentin şanına yakışır biçimde ağırlayacaklarını ifade ederek, "2 Haziran Salı günü saat 16.00'da İskenderun Anıt Meydanı'nda Cumhurbaşkanımız, halkla kucaklaşacak. Dile kolay, 61 yıl sonra İskenderun ilk defa bir Cumhurbaşkanı ağırlayacak. Dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar 1954 yılında gelmiş ama o tarihten sonra hiçbir Cumhurbaşkanı şehrimize gelmemiş. Şimdi Sayın Erdoğan'ı karşılayacak olmanın heyecanı içindeyiz. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.

ERDOĞAN SÖZÜNÜ TUTTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İskenderun'a özel bir sevgisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde iftar davetimize icabet ederek bizi onurlandırmışlardı. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra ilçemize yine geleceğini söylemişlerdi. Bu tarih 2 Haziran olarak netleşince çok heyecanlandık. Tüm İskenderun halkımız özlem ve sevinçle Cumhurbaşkanımızı kucaklamaya hazır. Kendisinin vereceği mesajları can kulağı ile dinleyecek Yeni Türkiye yolunda üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun'da 61 yıllık heyecan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN