Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel ihanetin yol arkadaşları

Cumhurbaşkanı'na hakaret paydasında buluşan Aytekin Gezici ile Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun sosyal medyada dolaşan fotoğrafları, Paralel Yapı'nın yol arkadaşlarını da ortaya koyuyor

Giriş Tarihi: 2.6.2015
Paralel ihanetin yol arkadaşları
Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere devlet büyüklerine ettiği hakaretler yüzünden Ankara Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan gazeteci Aytekin Gezici, kendisi gibi hakaret ve tehditten tutuklanan Ulusal Parti Genel Başkanı ve gazeteci Gökçe Fırat Çulhaoğlu'na Fethullah Gülen'in kitabını hediye etti. Paralel Yapı'nın Çulhaoğlu'na verdiği destek, Aytekin Gezici'nin Twitter'da kendisine destek toplamaya çalışmasıyla da ortaya çıktı.

AĞIR HAKARETLER

Sosyal medyada paylaştığı bir videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit eden Çulhaoğlu, "Ne kadar çırpınsanız da kendinizi aklamaya da çalışsanız Tayyip Efendi eninde sonunda asılacaktır. Bakın elimizde Tayyip Bey'in sevdiği renkten yeşil renkte bir halatımız var. Ama Tayyip Bey için bu ip bile fazladır. Halkı referanduma çağıracağız. Tayyip Bey'i iple mi asalım yoksa kazığa mı oturtalım? Onun hak ettiği şey kazıktır. Basın Özgürlüğünün bu ülkedeki ön şartı Tayyip Erdoğan'dan kurtulmak. Ama iple ama kazıkla" ifadelerini kullandı.

KOL KOLA YÜRÜYORLAR

Paralel Yapı'ya destek açıklamasıyla tanınan ve bir dönem İşçi Partisi'nin Öncü Gençlik Grubu'nun içinde olan Çulhaoğlu, yayınladığı videonun ardından İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adresinde gözaltına alındı ve Nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Ancak Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun tutuklanmadan birkaç gün önce yaptığı bir ziyaret, Paralel Yapı'yla kol kola yürüdüklerinin ispatı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a sosyal medya yoluyla hakaret ettiği için yargılanan Seyhan Belediyesi çalışanı eski gazeteci Aytekin Gezici, geçtiğimiz Perşembe günü Ankara'da hakim karşısına çıktı. Gezici'nin yanında avukatı Yusuf Özer'in dışında bir de Gökçe Fırat Çulhaoğlu vardı. Duruşmanın ardından birlikte fotoğraf çektiren üçlü, sosyal medyada paylaşarak beraberyürüdüklerini kanıtladı. Gezici, Fethullah Gülen'in bir kitabını Çulhaoğlu'na hediye etti, Twitter'da yaptığı paylaşımlarla da destek toplamaya çalıştı.

İŞTE O TWEETLER:
Aytekin Gezici @aytekingezici: Dünya'nın en absürt davasında sanık olarak evimden 500 km uzakta Ankara'da yargılanırken yanımda @gokcefirat vardı.
Aytekin Gezici @aytekingezici: Absürt falan da olur ya tutuklanırsam içeride okurum diye yanıma aldığım kitabı desteğe gelen @gokcefirat hediye ettim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel ihanetin yol arkadaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN