Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın hakları için farkındalık yaratıldı

Giriş Tarihi: 3.6.2015
Kadın hakları için farkındalık yaratıldı
Türkiye Soroptimist Kulübü Adana Şubesi düzenlediği konferansla kadın haklarına dikkat çekmek istedi. Park Zirve' deki toplantıya katılan emekli hakim Avukat Eray Karınca, Türkiye'de kadın ve erkeğin belli kalıplara sokulmak istendiğini belirterek, "Kadınlar namusun taşıyıcısı, erkekler de bekçisi mi? Maalesef Türkiye'de kadın ve erkekler bu role sokulmak isteniyor" dedi.

CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ
Toplantıya Soroptimist Federasyonu 2. Başkanı Nurgül Duran, Proje Koordinatörü Şebnem Dal Üzülmez, Adana Soroptimist Kulübü Başkanı Feriha Özçelik ve kulüp üyeleri katıldı. Av. Karınca, Aile Hukuku ve 'kadın hakları' konusunda bilgiler verdi. Karınca, "Kadına yönelik şiddetin temelinde erkekle kadın arasındaki eşitsiz güç ilişkisine bağlı olarak ortaya çıkan cinsiyet eşitsizliği vardır" dedi.

BAŞKAN BİLGİ VERDİ

Soroptimist Federasyonu 2. Başkanı Duran ise, bir AB projesi olan Değişim Atölyeleri konusunda bilgi verdi. Duran, "Bizim projemiz 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK'ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi' olarak adlandırılıyor. Projemizde 'kadına yönelik şiddet ile ilgili özel hukuki düzenlemeleri, sağlık giderlerine ilişkin düzenlemeler' gibi konular mevcut" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın hakları için farkındalık yaratıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN