Cumhurbaşkanı özlemi sona erdi

61 yıl aradan sonra ilk kez bir cumhurbaşkanıyla buluşan İskenderunlulara seslenen Recep Tayyip Erdoğan, Amanos Tüneli için dozerlerin 2016 yılında çalışmaya başlayacağını müjdeledi

Giriş Tarihi: 4.6.2015
Cumhurbaşkanı özlemi sona erdi
'Cumhurbaşkanı Halkla Buluşuyor' toplantıları kapsamında İskenderun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıt Meydanı'nı hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında iftar sofrasında İskenderunlularla buluştuğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yine böyle muhteşemdiniz, coşkuluydunuz, gerçekten güzeldiniz. Bugün de bir başkasınız. Aradan bir yıl geçmeden yine bir Ramazan öncesinde tekrar birlikteyiz" dedi.

"ALLAH İÇİN SEVİYORUZ"
Konuşmasında Amanos Tüneli projesine değinen Erdoğan, Amanos Tüneli ile Hatay'ın önünde yeni bir dönem başlayacağını vurgulayarak, bu projenin kentin ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına çok faydasının olacağını bildirdi. Erdoğan, "Başbakanımız dozerlerin 2106 yılında çalışmaya başlayacağını açıkladı. Ben de takipçisi olacağım. Amanos Tüneli'ne Hatay'ın hep birlikte kavuşmasını sağlayacağız. Biz Hatay'ı, Hataylıları Allah için seviyoruz. Sevgimiz daim olsun" diye konuştu.

ENSAR BİLİNCİ

Hatay'ın tüm sıkıntılara rağmen Ensar bilinciyle Suriye'den gelen kardeşlerine sahip çıktığını vurgulayan Erdoğan, "Siz Ensarsınız, onlar şu anda topraklarından maalesef varil bombaları üzerine yağdığı için kaçan, hicret eden kardeşlerimiz, sizlere teşekkür ediyorum" dedi. Anıt Meydanı'ndaki vatandaşların 'İşte komutan iste muzaffer ordusu' şeklindeki sözlerine Erdoğan, "Yani anayasadaki başkomutanlıktan bahsediyorsunuz değil mi? Bir yanlışlık olmasın" karşılığını verdi.
YENİ ANAYASA İÇİN

Hatay'ın birliğin, beraberliğin, kardeşliğin kıymetini çok iyi bilen, bu yolda bedel ödemiş bir şehir olduğunu vurgulayan Erdoğan meydandakilere, "Hatay pazar günü inşallah sandıkları patlatıyor mu? Hatay pazar günü tarihinin en büyük katılımı ile sandıklara sahip çıkıyor mu? Hatay yeni Türkiye diyor mu? Hatay yeni anayasa diyor mu? Hatay başkanlık sistemi diyor mu?" diye sordu. Kalabalığın olumlu karşılık vermesi üzerine, "Allah coşkunuzu sevgimizi beraberliğimizi daim kılsın" dedi.

ÜNİVERSİTE KURULDU
Üniversite sayısını 76'dan 193'e çıkarttıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İskenderun'da da var biliyorsunuz. Teknik üniversite kuruldu. İnşallah yeni yasama yılıyla birlikte rektörünün atamasını da yapacağız. Kanun tamam çıktı. Binaları her şeyi zaten var, hocalar hazır ve bir an önce de inşallah öğrenci alımı başlayacak" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, on binlerce insanın sevgi gösterisi karşısında çok duygulandı ve bu duygularla İskenderun'dan ayrıldı.

BAŞKAN DİNGİL VE EŞİ İLE SOHBET ETTİ
İskenderun 5 Temmuz Stadı'na helikopterle iniş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile eşi Feray Dingil, bir süre ayakta sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra sahil yolundan halkı selamlayarak miting alanına geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı özlemi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN