Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bölgeyi şaha kaldıracak proje: AKDENİZGEP

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Bölgeyi şaha kaldıracak proje: AKDENİZGEP
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Akdeniz Gelişim Projesi (AKDENİZGEP) ile bölgeye 37 milyar TL'lik dev yatırım gerçekleşmiş olacağını açıkladı. Adana, Antalya, Burdur, Isparta, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş illerini kapsayan AKDENİZGEP ile 3 bin 724 adet projenin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağını belirten Yeni, Adana'ya yönelik proje sayısının 285 olduğunu söyledi.

ADANA KAZANACAK

AK Parti hükümeti tarafından son 12 yılda Adana'da 19,4 milyar TL'lik yatırım yapıldığını anımsatan Yeni, AKDENİZGEP'ten Adana'nın fazlasıyla nasibini aldığını ifade ederek 2019 yılının sonuna kadar Adana'da 9,5 Milyar TL tutarındaki projenin hayata geçirileceğini açıkladı. Yeni, "AKDENİZGEP ile Adana'da 1,5 milyon dekar arazi suya kavuşacak ve çiftçinin cebine yılda 1,2 milyar TL ilave para girecek. Böylece çiftçilerimizin refah seviyesi daha da yükselecek" dedi.

DERELER ISLAH EDİLECEK

Adana'daki içme suyunun 2050'ye kadar teminat altına alınacağını kaydeden Yeni, "AKDENİZGEP ile Adana'da önümüzdeki 5 yılda 45 adet dere ıslahı ve taşkın koruma tesisini daha hizmete açarak bin 711 dekar arazi ve 32 adet yerleşim yeri taşkınlardan korunacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, proje ile Adana'da önümüzdeki 5 yılda 43,8 milyon adet fidanı da toprakla buluşturarak ilin yeşiline yeşil katacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölgeyi şaha kaldıracak proje: AKDENİZGEP
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN