Hedef 1 milyon turist çekmek

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Hedef 1 milyon turist çekmek

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tarihi ve kültüler varlıkları ön plana çıkarıp komşu illerle işbirliği yaparak 1 milyon turist çekmeyi planladıklarını söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölge illeriyle birlikte yapacağı ortak projelerle 1 milyon turist çekerek sanayi ve ticaretten sonra önemli bir gelir kaynağına kavuşacaklarını söyledi. Şahin, "Elimizde Fırat havzası gibi önemli bir bölge var. Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Hatay gibi iller tarihi ve kültürel varlıklarda çok zengin. Bunu bölgesel işbirliğiyle kentlerimizin ve ülkemizin geleceği için önemli bir kaynağa çevireceğiz" dedi.

KOMŞULARLA BİRLİKTE

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) yönetimini ağırlayan Başkan Fatma Şahin, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın çözüm ve birlikte yaşamanın modeli olduğunu söyledi. Şahin, "Burada farklı ırk, dil ve dinlerden insanlar yüzyıllardır bir arada yaşıyor. Bu konuda sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya modellik yapıyoruz. Gaziantep olarak tek başımıza değil, komşularımızla birlikte kalkınmayı esas alıyoruz" diye konuştu.

TURİZM FIRSATI

Günümüzde ülkelerin olduğu gibi kentlerin de küresel ölçekte yarıştığına dikkat çeken Şahin, "Tüm alanlarda olduğu gibi kültür ve turizmde de bunu başarabiliriz. Hatay ve Şanlıurfa'da da artık mozaik müzeleri var. Her tarafımız tarihi varlık kaynıyor. Bunu fırsata çevirerek bölgemizi kalkındıracağız. Fırat havzasında bölgesel turizm projesi hazırladık. Hedefimiz 1 milyon turist çekmek. İyi bir çalışma ile bunu başarabiliriz" şeklinde konuştu.

"BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"
ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan da, Şahin'in toparlayıcı kişiliğine dikkat çekerek, dernek olarak kentle ilgili yapılacak çalışmalarda sorumluluk almaya hazır olduklarını açıkladı. Erdoğan, iki kentin iç içe geçtiğini belirterek, "Kimsenin artık geriye döneceği yok. O nedenle Gaziantep ile ilgili kararlar ve faaliyetlerde sürekli yer almak istiyoruz" dedi. Ziyarette AK Parti Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Sarı da hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef 1 milyon turist çekmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN