Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çetin: Herkes çevreci olmalı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Dünya Çevre Günün de, çocuklara "Anne babalarınızı da mutlaka çevreci yapın" diye seslendi

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Başkan Çetin: Herkes çevreci olmalı
5 Haziran Dünya Çevre Günü Çukurova Belediyesi'nin öncülüğündeki yürüyüş, sergi, gösteri ve mesajlarla kutlandı. En temiz ve en yeşil ilçenin Çukurova olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, çocuklara "Anne babalarınızı da çevreci yapın" diye seslendi.

ÇEVRENİN ÖNEMİNİ
Kapsamlı bir etkinlik programı hazırlayan Çukurova Belediyesi, Yurt Mahallesi Muhtarlığı önünden büyük bir yürüyüş gerçekleştirdi. Üzerine "Yok eden değil koruyan olalım" yazılı tişörtler giymiş onlarca bisikletli, yüzlerce çocuk ve çok sayıda yetişkin Doğal Park'a kadar ellerinde çevreye dönük pankartlar taşıdılar, palyaçolar çocuklara çevrenin önemini anlatan broşürler dağıttılar.

HER KÖYDE PARK VAR

Başkan Soner Çetin, ağırlığını çocukların oluşturduğu kalabalığa "Ne mutlu bizlere ki çevre bilinci gelişmiş çocuklar ve ailelerimiz var" dedi ve şöyle devam etti: Çukurova ilçesinden daha yeşil, daha temiz bir ilçe yok ama yetmez. Biz daha yeşil ve daha temiz bir Çukurova için çalışıyoruz. Çevre için mücadele eden tüm kurum ve kuruluşların da arkasındayız. Sevgili çocuklar bir yılda 18 park yaptık, artık her köyde bile birer park var. Sizden ricam; anne babalarınızı da çevreci yapmanızdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çetin: Herkes çevreci olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN