Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kader mahkumları 60 ton patates üretti

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, ekiminden sulamasına kadar tarımsal faaliyetlerinin tamamı hükümlüler tarafından yapılan 60 ton patates üretildi. Kuruma ait 20 dönümlük arazide yine hükümlüler tarafından hasat edilen patatesler, adliye çalışanları ile diğer ceza infaz kurumlarına satılarak gelir elde edildi. Çalışma kapsamında hükümlülere çiftçilik eğitimi de verildi.

BİRÇOK YERE GİTTİ
15 hükümlünün üretim boyunca görev aldığı çalışmada, 5 aylık sürede tamamen organik 60 ton patates üretildi. Yaklaşık 150 hükümlü, ceza infaz kurumu tarlasındaki üretilen patatesleri 4 gün boyunca hasat edip topladı. Elde edilen yaklaşık 60 ton patates, Ankara, Sincan, Kocaeli, İstanbul-Maltepe, Silivri, Osmaniye, Mersin, Ceyhan, Pozantı ve Gaziantep'teki açık ve kapalı ceza infaz kurumlarında kullanılmak üzere ve Adana Adliyesi'nde çalışan personele satılarak gelir elde edildi.

ÜRETİM DEVAM EDECEK
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, hükümlülerin çeşitli iş kollarında çalıştığını belirterek, "Açık Ceza İnfa Kurumu'nda, hükümlüler spordan sanata, kültürel etkinliklerden çiftçiliğe kadar birçok alanda eğitim alıyor, üretim gerçekleştiriyor. Şimdi de toprağı karış karış işleyerek patates ürettiler. Patatesin gelirini döner sermayede yine hükümlülerimiz için kullanacağız. Bir dahaki sefere susam ekimi yapmayı planlıyoruz. Üretimlerimiz bundan sonra da çeşitli ürünlerle sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kader mahkumları 60 ton patates üretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN