Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Senin yüzünden işimden oldum"

Adana'da arkadaşını bıçaklayarak öldüren Hanifi Aktaş hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Senin yüzünden işimden oldum
Adana'da kavga ettiği ve işten ayrılmasına neden olduğunu ileri sürdüğü arkadaşı Abdullatif Ertürk'ü (23) takip, edip bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen Hanifi Aktaş (25) hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Cumhuriyet Savcısı, iddianamede şüphelinin yanına bıçak alarak Abdullatif Ertürk'ün iş çıkış saatini beklemesini tasarlama olarak değerlendirdi.

İŞTEN ÇIKARILDI
Olay, 18 Mayıs 2015 tarihinde Güzelyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı'nda meydana geldi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: Abdullatif Ertürk ile Hanifi Akbaş bir kebapçıda birlikte çalışıyordu. Olaydan 1.5 ay önce servis arabasını kullanan Abdullatif ile Hanifi Akbaş arasında ani fren yapılması ve yüksek sesli müzik dinlenmesi konusunda tartışma yaşandı. Taraflar arasında gerginlik devam edince şüpheli işten çıkarıldı. İşten çıkarılmasından Abdullatif Ertürk'ü sorumlu tutan şüpheli yanına bıçak alarak sabah 05.00'te ölenin işyerinden çıkışını bekledi. Hanifi Aktaş, yaya olarak yürüyen Ertürk'ün yanına giderek tartışmaya başladı. Daha sonra da talihsiz genci bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Polise teslim olan Aktaş tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı, soruşturmayı tamamlayarak şüpheli hakkında " tasarlayarak öldürme" suçundan dava açtı.

HAKSIZ TAHRİK YOK

Savcı, şüphelinin olayı beklemek suretiyle gerçekleştirmesinin eylemi tasarlayarak gerçekleştirdiğini gösterdiğini, haksız tahrik oluşturabilecek boyutta herhangi bir eylemin bulunmadığının altını çizdi. Sanık ifadesinde Ertürk ile arasında yaşananların canını sıktığını söylemiş, "Kendisi yüzünden işten çıkarıldığımı, benden özür delemediğini ve hala arkamdan konuştuğunu söyleyecektim. Beni küçümseyerek itekledi. Üzerime gelince de bıçağı rast gele korkutmak için salladım" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Senin yüzünden işimden oldum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN