Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 milyon seçmen vekilini belirledi

Giriş Tarihi: 8.6.2015
6 milyon seçmen vekilini belirledi

25. dönem milletvekili seçimi için dün sandık başına koştuk. Bölgemizde son derece sakin bir havada geçen seçimde bölgemiz halkı da Meclis'e gidecek vekilleri belirlemek için oyunu kullandı

Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye'de 6 milyona yakın seçmen, kendilerini temsil edecek milletvekillerini Ankara'ya göndermek için oy kullandı. Adana Valisi Mustafa Büyük ile eşi Emine Hayriye Büyük, Çobanoğlu Ticaret Lisesi'nde oyunu kullandı. AK Parti 1. sıra adayı Necdet Ünüvar, eşi Sare Ünüvar ve kızı Ayşe Beyza ile birlikte Lokman Hekim Anadolu Lisesi'nde oyunu kullandı, sandıktan çıkacak sonucun demokrasinin zaferi olacağını söyledi.

"ARTIK KARAR MİLLETİN"
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Gaziantep Yavuz Sultan Selim Okulu'nda oyunu kullandıktan sonra "Bugün demokrasi için bir şölen. Ülkemiz için hayırlı olsun. Artık söz de karar da milletin. Milletimiz ne kararı verirse versin ülkemiz için hayırlı olsun" dedi. Mersin Vali Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte Gazipaşa İlkokulu'nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da eşi Hatice Kocamaz ile birlikte 50. Yıl Gökçeller İlkokulu'nda oy kullandı.

"HAYIRLAR GETİRSİN"
Kahramanmaraş'ta AK Parti 1. Sıra Adayı Mahir Ünal, oyunu mezun olduğu Karahüyük İlkokulu'nda kurulan 1160 No'lu sandıkta kullandı. Hatay'ın Payas ilçesinde ise seçim öncesinde yaptığı çalışmalarla partisine oy toplamaya çalışan Belediye Başkanı Bekir Altan oyunu Yenişehir Mahallesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde kullandı. "Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. 7 Haziran genel seçimleri partimize, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de oyunu, "Vatana ve millete hayırlı olsun" dileğiyle Mithatpaşa İlköğretim Okulu'nda kullandı.

OMUZLARDA SANDIĞA TAŞINDI
Adana'da şeker hastalığı nedeniyle iki ayağı kesilen Reşit Coşgun oy kullanmak için yakınları tarafından Mustafa Kemal İlkokulu'na götürüldü. Asansör olmayınca yakınlarının sırtında üçüncü kata çıkan Reşit Coşgun oyunu kullandı, "Çok zorlandım ama vatandaşlık görevimi yerine getirmek istedim" dedi. Mersin'de yaşayan solunum hastası Cengiz Kıyga (77) oy kullanmaya bastonu ve oksijen tüpüyle gitti. Kıyga, "77 yaşındayım. Buraya gelip oyumu kullandım. Tüm çabam, ülkemin selameti ve demokrasisi içindir. Ülkemin geleceği için oyumu kullandım" şeklinde konuştu.

BAKAN ÇELİK OYUNU ADANA'DA KULLANDI
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, oyunu dün saat 14.00 sıralarında Lütfiye Kısacık İlkokulu'nda "Hayırlı olsun" dileğiyle kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 milyon seçmen vekilini belirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN