Nizip'e devasa mesire alanı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nizip ilçesinde bulunan Karpuzatan Mesire Alanı'nı düzenleyerek hizmete sundu

Giriş Tarihi: 9.6.2015
Nizip'e devasa mesire alanı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ve yenilenen Nizip Karpuzatan Mesire Alanı hizmete açıldı. Nizipli vatandaşlara ilçede yaptıkları ve bundan sonra yapacakları hizmetler ile ilgili bilgiler veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2015 yılında Nizip'e toplamda 80 milyon lira yatırım yapıldığını söyledi.

5,5 MİLYON LİRA HARCANDI

Karpuzatan Tesisleri'nin Nizip'e yapılan ilk yatırım olduğunu ve 5,5 milyon lira harcandığını aktaran Şahin, Nizip Çayı'nın temizlenmesi, DDY'nin yanında bulunan çamlık alanın ve kültür merkezinin Nizip Belediyesi'ne tahsis edilmesi ile birlikte hizmetlerin devam edeceğini vurguladı. Tüm bu yatırımların alt alta konulduğunda 2015 yılında Nizip'e toplamda 80 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını açıklayan Şahin, bu yatırımların devam edeceğini kaydetti.

LATİF DOĞAN KONSER VERDİ

Açılış öncesi Nizipli vatandaşlara bir konser veren sanatçı Latif Doğan, kendine has üslubuyla gelenlere keyifli bir akşam yaşattı. 57 bin metrekarelik alanda bulunan Karpuzatan Mesire Alanı'ında yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, 600 metrelik gölet, sandal sefası, iskele, otopark, kafeterya, çocuk oyun parkı, mesire alanları, barbekü hizmeti, tenis kortu, basketbol sahası, duş, WC, mescit ve çeşitli spor kondisyon aletleri yer alıyor. Alanda toplamda 40 araçlık otopark, 64 adet barbekü bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nizip'e devasa mesire alanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN