GAÜN kornea nakline başladı

Giriş Tarihi: 10.6.2015
GAÜN kornea nakline başladı
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Kliniği'nde kornea nakillerine başlandı. Kliniğe ilk başvuran hastalardan olan 37 yaşındaki Fatma Kilte, gerçekleştirilen kornea nakli ile yıllar sonra yeniden görmeye başladı. Nakli gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Necip Kara, hastanın ilk muayenesinde gözün kornea tabakasında delinme tespit ettiklerini ve ilk etapta acil olarak sezaryen ile yeni doğum yapmış kadının göbek bağından alınan zar parçası ile yama yaparak gözün enfeksiyon kapmasını ve tamamen kaybını önlediklerini, ardından da nakil ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

AĞRIDAN KURTULDU

Yapılan kornea naklinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ve hastanın tekrar görmeye başladığını belirten Dr. Necip Kara, "Hastamız yıllardır süren görememe ve ağrı şikayetlerinden kurtuldu. Onun yüzündeki mutluluk ifadesi, en büyük kazancımız. Hastanemizde kornea bankası kurulması için çalışmalarımız sürüyor. Hastanemizde, kornea bankasının açılmasından sonra uygun hastalarda bu tür ileri düzey kornea nakli ameliyatları yapmayı planlamaktayız" dedi.

İLERİ SEVİYEDE
GAÜN Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli de gerçekleştirilen kornea naklinin başarı ile sonuçlandırılmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, "Gaziantep'in yanı sıra tüm bölgeye hizmet veren kliniğimiz, yoğun bir taleple karşı karşıya. Kliniğimiz gerek teknolojik, gerekse personel kadrosu açısından ileri seviyede. Önümüzdeki dönemde çok daha önemli ve başarılı ameliyatlara imza atılacağından şüphem yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN kornea nakline başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN