Meclis uzlaşıyla hükümeti kurmalı

Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ali Arpasatan, "Meclis, uzlaşı kültürüyle hükümeti hızlıca kurmalı" dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Meclis uzlaşıyla hükümeti kurmalı
Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ali Arpasatan yüksek bir katılım ve büyük bir olgunlukla gerçekleştirilerek sandıktan çıkan milletin iradesine herkesin saygı duyması gerektiğini söyledi. Arpasatan, Türkiye'nin yoluna devam etmesi ve istikrarın sürmesi için yeni seçilen Meclis'in uzlaşı kültürüyle hükümeti hızlıca kurması gerektiğini kaydetti. Seçmenin tek başına iktidar hakkını hiçbir partiye vermediğini kaydeden Ali Arpasatan, Türkiye'nin hükümetsiz kalmayacağını ancak kurulacak hükümetin uyum içerisinde çalışması gerektiğini vurguladı. Arpasatan, "Erken seçim ihtimali vardır ancak unutmayalım ki her seçimin bir de maliyeti vardır. Son 14 aydır bu ülke seçim atmosferindedir. Bu durumun daha fazla ekonomik dengeleri etkilemesine izin verilmemelidir. Parlamenter sistem etkin bir şekilde kullanılırsa bir çözüm bulunabileceğine inanıyorum" dedi.

BELİRSİZLİK LÜKSÜMÜZ YOK

Ali Arpasatan şöyle devam etti: Ekonominin temelinde insan vardır. İnsanoğlunun yarını belli değilse üretim, tüketim ve yatırım yapmaz. İstihdamı arttırmaz. İşte bu nedenle geçiş döneminin kısa olması çok önemlidir. Siyasi partiler uzlaşma kültürünü önde tutmalıdır. Önemli olan gecikmemektir. Ekonominin uzun süre sahipsiz kalmaması gerekir. Kahramanmaraşlı iş insanları olarak hem kendi adımıza hem de çalışanlarımız adına gündemin bir an önce ekonomiye dönmesini bekliyoruz. Küresel iktisadi ortam belirsizliklerle dolu iken, içeride belirsizlik yaratma gibi bir lüksümüz yoktur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis uzlaşıyla hükümeti kurmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN