Engelli oğlu için spor kulübü kurdu

Adana'da, engelli oğlu için yüzme tavsiye edilmesi üzerine spor kulübü kuran Zehra Eruçar'ın azmi ve zaferi büyük alkış alıyor

Giriş Tarihi: 15.6.2015
Engelli oğlu için spor kulübü kurdu
Adana'da spastik serebral palsi (SP) hastası olan engelli oğlu için engelli spor kulübü kuran Zehra Eruçar'ın kulübünde, 40'tan fazla engelli çocuk ve genç yüzme, masa tenisi, halter yapıyor. Eruçar, şu anda 22 yaşında olan oğlu Batuhan'ı, 6 aylık olduğu sırada oturamaması nedeniyle şüphe üzerine doktora götürdü. Oğluna spastik SP teşhisi konulan Eruçar, engelli oğlu için o andan itibaren eşine pek rastlanmayan bir çaba içine girdi.

DOKTORU YÜZSÜN DEDİ

Anne, bir doktorun 'yüzme' tavsiyesi üzerine 9 yıl süresince kiraladığı yazlıkta havuzda yine kitaplardan öğrendiği yöntemlerle oğluna egzersiz yaptırdı, yüzmeyi öğretti. Yüzme ile birlikte her geçen gün iyiye giden Batuhan, kış sezonunda yüzmeye devam etmesi için bir türlü havuz bulamadı. O günlerde bedensel engellilere yönelik bir yüzme şampiyonası olduğunu öğrendiklerini belirten Eruçar, "Orada 11'inci oldu oğlum. 11'inci olunca çok keyfe, aşka geldi" dedi.

BÜYÜK BİR GÖREV ÜSTLENDİ

Anne Zehra Eruçar, "Oğlum bana 'Ben bu işi yapacağım, yüzeceğim' dedi. Araştırmalarıma rağmen Adana'da o dönem engellilere yönelik bir yüzme kulübü bulamadık. Bende oğlumun arzusu doğrultusunda engelli ailesi 7 arkadaş bir kulüp kurmaya karar verdim ve Atlas Engelliler Spor Kulübü'nü kurduk. Başkanlığa seçildim. İlk şampiyonada 4 madalya kazandık. Şimdi yüzme ile birlikte masa tenisi, halter, atletizm dallarında 40'tan fazla engelli çocuğu sporla buluşturuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli oğlu için spor kulübü kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN