Vurgunu açıkladı ölüm tehdidi aldı

Nursan Demir-Çelik'in, kendi şirketi üzerinden yaptığı KDV vurgununu SABAH Güney'e anlatan Bünyamin Ulusoy, "Bana '50 bin lira için adam vuran var' diye tehdit mesajı gönderdiler" dedi

Giriş Tarihi: 15.6.2015
Vurgunu açıkladı ölüm tehdidi aldı
Hatay'ın Payas ilçesinde hurda demir ticareti yapan Ulusoy Geri Dönüşüm LTD'nin sahibi Bünyamin Ulusoy, daha önce satın alma servisinde çalıştığı, istifa ettirerek kendisine şirket kurdurup KDV vurgunu yaptığını iddia ettiği Nursan Demir-Çelik'le ilgili açıklamalarının SABAH Güney'de yayınlanmasının ardından tehdit aldığını, eşinin işyeri ve çocuklarının okullarının araştırıldığını öne sürdü. İlyas Keleş'e ait Nursan'ın devleti kayba uğratmanın yanı sıra kendisine de 500 bin lira borçlanıp ödemediğini iddia eden Ulusoy, "Çeşitli kişiler aracılığıyla 'Bizden 500 bin lira alacağı var ama 50 bin lira için adam vuranlar var' mesajı gönderdiler" dedi.

GENEL MÜDÜR GİZLİ ORTAK

Bünyamin Ulusoy, İlyas Keleş'e ait Nursan firması hakkında şunları söylemişti: "2012'nin Ocak ayında bana İlyas Keleş, 'Sana bir firma kuralım, hurdacılar sana satsın, sen de bize sat. Sen aracı pozisyonunda ol' dedi. Ben de iyi niyetle kabul ettim. Bütün masraflarını karşılayıp Ulusoy Geri Dönüşüm LTD'yi kurdular. Ben yüzde 99, kardeşim de yüzde 1 ortak oldu. Nursan'ın Genel Müdürü Halil Şen, gayri resmi ortaktı. Önce normal faaliyet gösterdik. Bir ara, bir haftalığına şehir dışındayken, Nursan benim firmama, 20 bin tonluk fireden çıkmış hurda demir satmış gibi KDV'siz fatura kesmiş. Faturaya itiraz etme hakkım da geçmiş. Nursan'ın güvenlikçileri kolilerle 1 milyon lira para getirince olayı fark ettim. Parayı şirketimin hesabına yatırıp, oradan Nursan'a havale yaptılar. Yani sanki Nursan benim firmama hurda demir satmış gibi gösterdiler."

500 BİN LİRA BORÇLARI VAR

Kısa sürede toplam 20 bin tonluk hurda demir için 10 milyon liranın açıktan kendisine getirilip, yeniden Nursan'a aktarıldığın öne süren Ulusoy "Hurda demirde KDV yok. Nursan, faturasız olarak yani vergisini ödemeyerek bir firmaya yapacağı satışı gerçekleştirebilmek için, sanki benim firmama vergisiz hurda satmış gibi gösterdi. Ben bu ilk partide Nursan'a tepki koydum. Bir daha da ilişki kurmadım" demişti. Bünyamin Ulusoy, Nursan'ın kendisini 500 bin lira borca soktuğunu ise şöyle öne sürmüştü: "Bir ara, İlyas Keleş'in oğlu Ramazan Keleş'in babasıyla arası iyi değilmiş. Ramazan. lüks bir otomobil siparişi vermiş. Halil Şen bana '85 bin avro (bugünkü kurla yaklaşık 250 bin lira) ver, sonra alırız' dedi. Ben de verdim. Diğer aldıklarıyla birlikte 500 bin lirayı buldu. Geri ödemedikleri için kredi çekmek zorunda kaldım."

'KONUYU BİLİYORSUN'
Bünyamin Ulusoy, açıklamalarının SABAH Güney'de yayınlanmasının ardından tehdit telefonları almaya başladığını söyledi. Ulusoy, "Yanlarında çalışan Murat Yıldırım ve başka kişiler aracılığıyla doğrudan ya da dolaylı tehdit mesajı gönderdiler. 'Bizden 500 bin lira alacağı var ama 50 bin lira için adam vuranlar var' diyerek dolaylı tehditte bulundular. Halen KDV vurgunu yaptıkları, haberler üzerine avantaları kesilen başka şirketlerin sahipleri arayıp 'Görüşelim, konuyu biliyorsun' diyorlar" şeklinde konuştu. Bu arada bazı kişilerin, eşinin çalıştığı yeri ve çocuklarının okulunu araştırdığını öğrendiğini belirten Ulusoy, öte yandan Nursan'ın Ankara'daki mali müşavirlerini getirip, eski fatura ve belgelerle ilgili çalışma yaptırdığını yönünde duyum aldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vurgunu açıkladı ölüm tehdidi aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN