ÇKA'dan KKTC'ye teknik destek

Giriş Tarihi: 16.6.2015
ÇKA'dan KKTC'ye teknik destek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2015 Mali Yılı Kısmi Hibe Programları ilan edildi. Çukurova Kalkınma Ajansı, programlara teknik ve gözetim desteği verecek

Türkiye ile KKTC arasında 2010 yılında imzalanan protokol çerçevesinde Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) teknik destek ve gözetiminde Mali Destek Kısmi Hibe Programları açıklandı. 'Tarım ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı', 'Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı' ve 'Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı' kapsamında kâr amacı güden kuruluşlara yüzde 50, gütmeyenlere ise yüzde 75'e kadar hibe desteği sağlanacak.

13 MİLYON LİRA

KKTC Başbakanlık'ta düzenlenen toplantıya KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm Kültür ve Spor Bakanı Menteş Gündüz, Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Valisi Mustafa Büyük ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça katıldı. Açıklanan 2015 Kısmi Hibe Programları için 13 milyon TL kaynak ayrıldı. Başvurular ise 7-8-9 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak.

EKONOMİYE KATKI
ÇKA'nın teknik destek ve gözetiminde, KOBİGEM'in koordinasyonunda ilan edilen Mali Destek Kısmi Hibe Programları kapsamında 2012 ve 2014 yılları arasında 206 projeye yaklaşık 32 milyon TL kaynak tahsis edildi. KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, hibe ilanında yaptığı konuşmada projelerin yarıştırılmasının hibe dağıtımı için iyi bir yöntem olduğunu belirterek, hibe programının ekonominin bütününe katkı sağlayacağını vurguladı.

TECRÜBELİ BİR AJANS
ÇKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Valisi Mustafa Büyük de TC ile KKTC arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen programda teknik değerlendirme, destek ve gözetim sağladıklarını anlattı. Şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarla sektörlere önemli destek sağlandığını belirten Vali Büyük, tecrübeli bir Kalkınma Ajansı olduklarını ve tecrübelerini KKTC'ye aktardıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇKA'dan KKTC'ye teknik destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN