Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir bildiğiniz gibi

Giriş Tarihi: 18.6.2015
Büyükşehir bildiğiniz gibi
Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin, kentteki yanlış uygulamalara karşı duyarsızlığı sürüyor. Zabıtanın ihmalkarlığını fırsat bilen uyanıklar kaldırımları sticker reklamlarla donatmayı fırsat bildi. Adana caddelerinde yaşanan bu yasa dışılık Büyükşehir Belediyesi civarında ise had safhaya ulaşıyor. Atatürk Caddesi Arı Sineması Durağı'nda kaldırım adeta ilan tarlasına dönüştü.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ
Adana'da özellikle 2014 yerel seçimlerinde adayların seçim çalışmalarında kullanmaya başladığı kaldırımlar, artık sticker reklamlardan geçilmiyor. Atatürk Caddesi, Ziyapaşa ve Gazipaşa bulvarları başta olmak üzere birçok cadde de kaldırımlara ilanlar yapıştırılırken Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ise çevre kirliliği ve haksız rekabete neden olan bu durumu seyretmekle yetiniyor.

ZABITA SINIFTA KALDI

Görev anlayışını kaldırımlardaki seyyar satıcılarla mücadeleyle sınırlayan zabıta ekipleri, kaldırımlara yapıştırılan reklamların yanı sıra Adana'da önemli boyutlarda çevre ve görüntü kirliliğine neden olan afişler konusunda da sınıfta kaldı. İlan yapıştırılması yasak olan yerlerde afişlerin ardı arkası kesilmezken zabıta ekiplerinin buna müdahale etmeyip yaşananları seyretmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir bildiğiniz gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN