Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çifte plaketle onurlandırıldı

Giriş Tarihi: 21.6.2015
Çifte plaketle onurlandırıldı

Kahramanmaraş Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kanbur'a, MADO sponsorluğunda düzenlenen aşçılık kursu için çifte plaket verildi

Kahramanmaraş Lokantacılar Odası'nın İŞKUR'un desteği ve MADO'nun sponsorluğunda Çıraklık Eğitim Merkezi'nde açtığı aşçı yardımcılığı kursunda başarıyla mezun olan 3'ü kadın 18 kursiyer törenle belgelerini aldılar. Törende Erdal Kanbur'a, Lokantacılar Odası olarak kursu düzenledikleri, MADO olarak da sponsor oldukları için Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu tarafından ayrı ayrı 2 plaket verildi.

AHİLİK İLKELERİYLE EĞİTİM

Törende konuşan Çıraklık Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Yeşil ise kurum olarak ahilik teşkilatını benimsediklerini ve ahilik öğütleri arasında yer alan 'Harama bakma, haram yeme, doğru, sabırlı ve dayanıklı ol, yalan söyleme, büyüklerinden önce söze başlama, kimseyi kandırma, kanaatkar ol, dünya malına tamah etme, yanlış ölçme, eksik tartma, etkin ve üstün durumdayken affedici, hiddetli iken yumuşak davranmayı bil, kendin muhtaç iken başkalarına verecek kadar cömert ol' ilkeleri doğrultusunda öğrenci yetiştirdiklerini söyledi.

TANITIM İÇİN ÖNEMLİ

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da kursun sertifika töreninde yaptığı konuşmada, mesleki eğitim kurslarının ülkenin tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Başkan Necati Okay, Kahramanmaraş'ın tatlı ve dondurma sektöründe olduğu gibi yemek alanında da söz sahibi bir kent olabilmesi için yapılan bu tür organizasyonların mutlaka desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte plaketle onurlandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN