Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şovu çok ama icraatı yok

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün seçim öncesi verdiği sözlerin ve büyük projelerin hiçbirini hayata geçirmemesi "15 kayıp ay" olarak yorumlanıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2015
Şovu çok ama icraatı yok
Yerel seçim öncesinde iddialı projeler ve büyük vaatlerle Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturan Hüseyin Sözlü'nün geçen 15 ay boyunca hiçbir sözünü yetire getirmediği, "Bir şey değişecek her şey değişecek" söyleminin aksine, Adana'da değişen hiçbir şey olmadığı, borç batağında olan Büyükşehir Belediyesi'nin daha da borçlandığı ortaya çıktı.

PROJELER RAFTA TOZLANDI

15 aylık icraatlarıyla sınıfta kalan Hüseyin Sözlü'nün öncelikle 'Büyük Seyhan' projesini unuttuğu ve konunun seçim vaadi olmaktan öteye gitmediği anlaşıldı. Bunun dışında seçim öncesinde kentin dört bir yanını afişlerle donatan ve Yüksek Tarım Teknokent; Organik Tarım Teknoloji Merkezi, Kongre Merkezi, Kültür Merkezi, Bilgi Teknolojileri Merkezi, Osmanlı Hasbahçe, Cennet Bahçesi projelerini hayata geçireceğini söyleyen Sözlü, bunu yerine getirmek için tek olumlu adım atmadı.

YEŞİL ALANLARIN İŞGALİ

Adana halkının hafızasına yerleşen "Bir şey değişecek, her şey değişecek" sözünü şimdi anımsayan vatandaşlar, "Başkan Hüseyin Sözlü bir konuda haklı. Evet, Adana'da başkan değişti ama kent genelinde değişen hiçbir şey yok" diye görüş bildirdi. "Adana'yı modern şehircilikte belli bir noktaya taşımayı düşünüyoruz" diyen Sözlü'nün icraatları tam aksini gösterdi. Geçmişte yapılan yeşil alan işgallerine göz yummakla yetinmeyen Sözlü, yeni işgallere de onay vermekten geri kalmadı.

HAFİF RAYLI SİSTEM
"Adana metrosu Adana'nın namusu olmuştur. Namusumuzu kurtaracağız", "Raylı sistemle Karataş'ı Adana'ya bağlayacağız" gibi büyük laflar eden Başkan Sözlü'nün bu vaatleri de diğerleri ile aynı kaderi paylaştı ve tozlu raflardaki yerini aldı. Her gün kan kaybetmeye devam eden Adana Hafif Raylı Sistemi sorunlar yumağı olurken, görme engelli vatandaşların güvenliği için zorunlu olan hissedilebilir yüzey sorunu çözülemedi. Alternatif yollarla ilgili çalışmalar durma noktasına geldi.

ŞİRTEKLERİN BORÇ YÜKÜ
Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz yatırım yapmak için bütçeye konulan 250 milyon 865 bin liralık ödenekle yapılması gereken yatırımların yüzde 59'unun gerçekleşmediği ortaya çıktı. Borç batağında olan Büyükşehir'de yeni taleplerle borç yükü daha da artarken, şirket zararlarında büyük artış görüldü. 2013 yılında 126 bin 633 lira zarar eden Yeni Adana İmar İnşaat, 2014 yılında 4 milyon 443 bin 523 lira zarar etti. Altın Koza A.Ş.'nin zararı ise 5 milyon 98 bin lira olarak bildirildi.

HALAY ÇEKMEKTE USTA
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hizmet ve projelerin hayata geçirilmesi anlamında hiçbir şey yapmazken, geçen 15 aylık süreye sayısız konser ve etkinlik sığdırdı. Her etkinlikte piste fırlayan Hüseyin Sözlü'nün halay çekmekte usta olduğu görüldü. İktidar partisi mensupları ile her fırsatta kavgacı bir üslupla tartışan Sözlü'nün son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana'ya gelişi ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı sataşmalar bardağı taşıran son damla oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şovu çok ama icraatı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN