Mutlu hayat herkesin hakkı

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Mutlu hayat herkesin hakkı

Tarsus Belediyesi ile Türkiye Kızılay Derneği Tarsus Şubesi, bölgede tek olan "Sosyal Market" projesini uygulamaya soktu

Tarsus Belediyesi ile Türkiye Kızılay Derneği Tarsus Şubesi'nin ortaklaşa yürüttükleri ve bölgede tek olan "Sosyal Market" projesi hayata geçirildi. Projeyi tanıtan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, amaçlarının ihtiyaç sahibi insanlarla birlikte kentte yaşayan herkese mutlu bir hayat sunmak olduğunu söyledi. Belediye tesisleri içinde yer alan Sosyal Market'te giyim malzemesi başta olmak üzere kırtasiye, temizlik maddesi ve çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğunu söyleyen Başkan Can, 'Sosyal Market' projesi sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin, ihtiyaçlarına istedikleri anda ulaşabileceklerini, yardıma muhtaç insanları buradan ihtiyacı olan giyim malzemesini alabileceklerini belirtti.

KOMİSYON BELİRLEYECEK

Başkan Can, "Kızılay ile birlikte kentimizde güzel bir hizmete imza atıyoruz. Belediye meclisimizde grubu olan üç partinin grup sözcülerinin de bulunduğu komisyonda ihtiyaç sahibi insanlarımız itinayla belirlenecek. Tespit edilen aileler evlerinden belediye araçları ile alınıp Sosyal Market'e getirilerek markette bulunan giyim eşyalarının dağıtımı yapılacak. İhtiyaçlarını alan aileler tekrar araçla evlerine bırakılacaktır. Gelen ihtiyaç sahiplerinin kendilerine ve aile bireylerine ihtiyaçları doğrultusunda birer parça giyim malzemesi dağıtımı yapılacak" dedi. Sosyal Market'te yapılacak yardımların sadece Tarsus'ta yaşayan vatandaşları kapsayacağını, ülke genelinde meydana gelebilecek deprem, sel, yangın vs. gibi doğal afetler nedeni ile mağdur olan vatandaşlara ise acilen yardım yapılacağını ifade eden Başkan Can "Daha mutlu ve huzurlu bir Tarsus için canla başla çalışıyoruz. Hemşehrilerimize ve kentimize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi. Sosyal markette 23 bin parçadan oluşan, 150 bin lira değerinde malzeme bulunduğunu kaydeden Başkan Can, projeye büyük firmaların desteklerinin sürekli olacağını vurguladı.

EVLERİNDEN ALINACAKLAR

Projeye göre listede ismi bulunmayan ihtiyaç sahiplerine de zorunlu hallerde gerekçe gösterilmek ve dağıtım komisyonu üyelerine bilgi verilmek kaydı ile yardım yapılabilecek. Listede ismi bulunmayan ve resen Sosyal Market'e müracaat eden ihtiyaç sahiplerinin iletişim bilgileri ve kimlik bilgileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda bulunan SOYBİS ekranından sorgulamaları yapıldıktan sonra, komisyon üyeleri değerlendirdikten ve telefonla gün verilip araçla evlerinden alınıp yardım yapılacağı ve listeye ekleneceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu hayat herkesin hakkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN