Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsuslu işadamları 3 dev projeyi bekliyor

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Tarsuslu işadamları 3 dev projeyi bekliyor
Tarsuslu işadamları, 20 kilometrelik yarı çaplı çember içindeki Çukurova Uluslararası Havaalanı, Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi ve Yenice Lojistik Köy gibi dev projelerin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor. Tarsus Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) Başkanı Yakup Ateş, SABAH Güney'e yaptığı açıklamada, Tarsus'un uzun süren mücadeleye rağmen il yapılamadığını, bundan sonraki öncelikli hedeflerinin ilçeye yatırımcıları çekmek, devlet üniversitesi kurulmasını sağlamak ve böylece halkın yaşam kalitesini arttırmak olduğunu belirtti.

REFAH DÜZEYİ YÜKSELECEK
Çukurova Havaalanı, Kazanlı Turizm Geliştirme Alanı ve Yenice'deki Lojistik Köy'ün bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ateş, bu devasa projelerin hayata geçmesiyle birlikte binlerce kişiye iş olanağı sağlanacağını, halkın refah düzeyinin yükseleceğini ve yaşam kalitesinin artacağını vurguladı. Bölgedeki sivil toplum kuruluşları ile ortak stratejiler geliştirmeyi hedeflediklerini, bölgesel gücü birleştirip, sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışmalara devam ettiklerini belirten Yakup Ateş, "Çukurova tarım ve sanayide geçmişten bu yana Türkiye'ye öncülük etmiş bir bölge yapısına sahiptir. Çukurova, önümüzdeki dönemde oynayacağı rolle, Türkiye'nin ulusal politikalarında çok etkin olacak" dedi

KATILIMCI DEMOKRASİ İÇİN

Yakup Ateş, TASİAD ilgili olarak ise şunları söyledi: "TASİAD, insan hakları evrensel ilkelerinin, düşünce, inanç ve girişim özgürlüklerinin, laik hukukun ve hukuk devletinin, katılımcı demokrasi anlayışının gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan bir kuruluştur"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsuslu işadamları 3 dev projeyi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN