Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madem suçsuzsun neden kaçaksın?

Giriş Tarihi: 25.6.2015
Madem suçsuzsun neden kaçaksın?

Mersin'deki yolsuzluk operasyonunun aranan 4 şüphelisinden biri olan Erol Avgören, polis fezlekesinin uydurma olduğunu iddia ederek haberimizi tekzip etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale yolsuzluğu operasyonunun ardından gözaltına alınmak istenen ancak yurt dışına kaçtığı anlaşılan işadamı Erol Avgören, suçsuzluğunu kanıtlamak yerine SABAH Güney'i hedef aldı. Teknik takibe takılan konuşmalarda, rüşvet ilişkisinin baş aktörlerinden olduğu iddia edilmesine rağmen, Erol Avgören, hakkındaki iddiaları ispatlamak yerine, bu iddiaları kamuoyunun bilginse sunan SABAH Güney'de 30 Nisan 2015'te çıkan haberi tekzip etti.

YURT DIŞINA KAÇTI

Masumiyet karinesine sığınarak hakkındaki rüşvet iddialarını reddeden Erol Avgören, eski başkan Macit Özcan, eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir ve işadamı Cengiz Akray ile aynı yöntemi kullanarak, hakim önüne çıkıp suçsuzluğunu kanıtlamayı değil, yurt dışına çıkmayı tercih etti. Türk kamuoyu, haklarında tutuklama kararı bulunan şüphelilerin bir an önce adaletle hesaplaşmasını bekliyor ancak Erol Avgören, avukatı Bülent Kaptan aracılığıyla kamuoyunun haber alma özgürlüğüyle hesaplaşıyor.

ÇOBANA MI AİT?
Hakkındaki rüşvet iddialarını reddeden Erol Avgören'e kamuoyunun merak ettiği birkaç soruyu yöneltiyoruz: Sayın Avgören, madem hakkınızdaki iddiaların gerçek dışı olduğunu düşünüyorsunuz, madem suçsuzsunuz, o halde neden 93 gündür adaletten kaçıyorsunuz? Habere tekzip kararı veren Türk mahkemelerine güvenmiyor musunuz? Operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 25'i serbest bırakıldı. Siz neden bu 40 kişi arasında olmayı değil de yurt dışına kaçan 4 kişi arasında olmayı seçtiniz? SABAH Güney'i yalanlamak yerine neden hakim önüne çıkıp iddiaları ve yetkilileri yalanlamıyorsunuz? Tapelerdeki telefon numarası ve konuşmalar size ait değilse o pazarlıkları yapan dağdaki çoban mı, Büyükşehir'den aldığınız ihalelerde çalışan yol işçileri mi?

YOLSUZLUK VE RÜŞVET
Mersin'de 24 Mart 2015'te düzenlenen operasyonda, 2011-2014 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ihalelerde yolsuzluk yapıldığı, rüşvet ilişkisi kurulduğu gerekçesiyle, aralarında Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Tacit ve Sacit Özcan, Erol Avgören'in oğlu Tolga Avgören, belediye personeli ve işadamlarının da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Hakim önüne çıkarılan şüphelilerden 15'i tutuklandı. Adreslerinde bulunamayan Macit Özcan, Tayfun Özdemir, Cengiz Akray ve Erol Avgören'in de yurtdışına kaçtığı anlaşıldı. Haklarında tutuklama kararı bulunan şüphelilerin 93 gündür adalete teslim olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madem suçsuzsun neden kaçaksın?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN