Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Para verip ödül aldı ama teknoloji hurda

Giriş Tarihi: 27.6.2015
Para verip ödül aldı ama teknoloji hurda

Parayı veren herkese ödül dağıtan Internet Marketing Association'dan 'teknoloji' ödülü alan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin tam önündeki bozuk bilgi sistem cihazı 'teknolojik hurda' oldu

Parasını veren herkese ödül dağıtan Internet Marketing Association'a (IMA-İnternet Pazarlama Derneği) başvurarak "Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye" ödülüne kavuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün gerçekte teknolojinin çok uzağında olduğu ortaya çıktı. Kent merkezinde turistlere enformasyon sağlasın diye kurulan bilgi sistem cihazlarının (kiosk) hurdaya döndüğü, Büyükşehir Belediye binası
önündeki cihazın dahi çalışmadığı anlaşıldı.

6 AYDA ÖDÜLE KAVUŞTU

MHP'li Başkan Hüseyin Sözlü, başkanlıktaki 6 ayını doldurmadan 'Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye' ödülünü almak için ABD'nin Nevada eyaletine gitti. 24-26 Eylül 2014 tarihleri arasında IMA'nın düzenlediği konferansta konuşan Başkan Sözlü, "ABD'de böylesine köklü bir kuruluştan ödül almak Türkiye ve Adana adına büyük bir gurur. Teknoloji adına yaptığımız yatırımlar devam edecek ve Adana'mız geleceğe her anlamda daha hazır hale gelecek" dedi.

ÖDÜL HURDAYA MI VERİLDİ?
Başkan Sözlü, ABD'de oldukça iddialı sözler ederken, Adana'da ise söylediklerinin tam aksi olduğu ortaya çıktı. Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi'nin teknoloji düzeyiyle övünürken, kent merkezinde özellikle kente gelen turistler yararlansın diye konulan bilgi sistem cihazlarının (kiosk) hiçbirinin çalışmadığı, toz toprak içinde olan cihazların hurdaya döndüğü ortaya çıktı. Büyükşehir binası önündeki cihazın bile çalışmıyor olması Başkan Hüseyin Sözlü'nün teknolojiye verdiği önemi ortaya çıkardı.

MECLİS ÜYELERİ DE DERTLİ
ABD'de teknolojiyi verimli ve yerinde kullanarak şeffaflığı artırdıklarını vurgulayan Sözlü'nün bu sözlerinin de gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı. Adana'da kamuoyuna ve meclis üyelerine önceden duyurulması gereken meclis gündeminde dahi sıkıntı yaşandığı öne sürüldü. Meclis üyeleri, gündem maddelerinin sadece ilk gün yayınlandığını, geri kalan bölümlerin ise toplantıdan sadece 5-10 dakika önce öğrendiklerini belirterek sorunun çözülmesini istemişlerdi ancak hala bir çözüm bulunamadı. Teknoloji anlamında sınıfta kalan Büyükşehir'in "Avrupa'da teknolojini en iyi kullanan belediye" ödülü kazanmasının da manidar olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para verip ödül aldı ama teknoloji hurda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN