Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik: Sektör kazanacak, Adana daha çok kazanacak

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Çelik: Sektör kazanacak, Adana daha çok kazanacak
Adana'nın hizmet sektörü pastasından daha fazla pay alabilmesi için düzenlenen Sağlık Alt Sektör toplantılarına Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik başkanlığında devam edildi. Adana Ticaret Odası'nda ilk önce inşaat ve gayrı menkul sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Hüseyin Çelik, "Yaklaşık 3 saat bu sektörlerdeki ihracatı artırabilmek için neler yapılabiliri tartıştık. 35'e yakın çok güzel öneri geldi" dedi.

EYLEM PLANI EYLÜL'DE
Öğleden sonra yapılan toplantıda da toptan ve perakende ticaret sektörü temsilcileriyle buluşan Çelik, "Bu önerileri diğer sektörlerden gelen önerilerle birleştirerek Eylül ayı gibi hizmet sektörü eylem planı oluşturacağız. Eylem planımız, ulusal eylem planıyla entegre olacak. Bugüne kadar hep tarım ve sanayiyle anılan ve bu alanlara daha fazla ilgi gösterilen Adana'da, hizmet sektörünün de ilgi gördüğü bir ortam netleşmiş olacak" diye konuştu.

GENİŞ BİR ALAN
Bu çalışmaların sonunda sadece hizmet sektörü paydaşlarının değil Adana ve Adanalıların da kazanacağını vurgulayan Çelik, " Tarım ve sanayi ürünlerimizi yurtdışına gönderiyoruz. Burayı görmüyorlar. Ancak hizmet sektörü dediğimiz zaman, sağlığıyla, eğitimiyle, ulaştırmasıyla, gayrı menkulüyle, kültür ve sanatıyla bir bütün. Geldikleri bu şehrin daha yaşanılabilir olması için çabalıyoruz. Bu şehrin kazanımlarını arttırmaya çalışıyoruz. Bu sayede Adana'yı daha güzel, daha yaşanılabilir, hak ettiği konumuna getirecek bir hareket bu" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik: Sektör kazanacak, Adana daha çok kazanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN