Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fiyat farkını kim izah edecek

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Bu fiyat farkını kim izah edecek

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin tonunu 210 liraya aldığı öne sürülen asfalt için Kahramanmaraş'ta serim dahil sadece 90 lira ödeme yapılması kafaları karıştırıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin pazarlık usulü ile alım yaptığı asfaltın tonuna 210 TL, Seyhan Belediyesi'nin ise 160 TL ödediği ortaya çıkarken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin aynı yöntemle aldığı malzemenin tonuna 90 TL ödeme yapması kafaları karıştırdı. Adana'daki asfalt ihalelerinde ortaya çıkan fiyat farkları kirli kokuların yükselmesine neden olurken, tüyü yetmemiş yetimin hakkını koruduklarını söyleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Yılbaşında yaptığımız 650 bin ton asfalt ihalesinde çok iyi bir kırım yaptık" dedi.

"ÇARÇUR ETMİYORUZ"
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi asfalt alımında tonu 90 liralık gibi bir rakamla sadece çevre illere değil Türkiye'ye de örnek oluyor. Alım yaptıkları tüm emtia ve hizmetlerde tek kuruşun hesabını yaptıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç "Vebalden korkuyoruz. Çünkü kamunun parasının her kuruşunda yetim hakkı olduğunu biliyoruz. İhaleleri sadece içimize sindirmekle kalmayıp, vicdanımızın da rahat ettiği biçimde yapıyoruz. Kahramanmaraşlının hakkı olan tek kuruşu bile çarçur etmemenin titizliği ve hassasiyeti içindeyiz" diye konuştu.

1 LİRAYA ARAÇ KİRALADI

Başkan Erkoç, Büyükşehir Belediyesi'nin kaynaklarını heba etmeme amacıyla gösterdikleri çabayı anlatırken, "İhalelerdeki hassasiyetimizi gösterir birçok örnek olmakla beraber, örneğin Büyükşehir Belediyesi olarak günlüğü 1 liraya kiraladığımız araçlar dahi var. Asfalt alımına bir çok firma teklif vermesine rağmen iyi bir kırımla Kamu İhale Kanunu'nun 21/B maddesine dayanarak asfalt alımını pazarlık usulüyle yaptık" diye konuştu. Erkoç, il genelindeki asfalt çalışmalarının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve asfalt ihalesini alan firma tarafından iki koldan yürütüldüğünü belirtti.

KAYNAK PROBLEMİ YOK

Asfalt çalışmaları için kaynak problemi yaşamadıklarını da vurgulayan Başkan Erkoç, "Kaynak problemimiz yok hamdolsun. Köyden mahalleye dönen bölgelerimiz ve şehir merkezlerimizde asfalt sorunu bitene kadar çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bugün bakıldığında AK Partili belediyelerde vatandaşın parasının kullanılması konusunda çok titiz davranıldığı gözlenmektedir. Kentimizde devam eden tüm projeleri bir an önce bitirmek için gayret gösteriyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fiyat farkını kim izah edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN