Ceza çekerken doğa temizliği

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Ceza çekerken doğa temizliği

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Büyükşehir arasında imzalanan protokol ile cezaları kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımına çevrilen hükümlüler, çevreyi temizliyor

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde, haklarında kamu yararına çalışma cezası verilen hükümlüler, Çatalan Köprüsü ve Seyhan Baraj Gölü kıyısı ile piknik alanlarında çevre temizliği yaptı. İmzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler 3 yıl boyunca hem cezalarını çekecek hem de doğayı koruyarak vatandaşların temiz bir çevrede piknik yapmalarını sağlayacak.

PROTOKOL İMZALANDI

Büyükşehir Belediyesi ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığı arasında, imzalanan protokol ile cezalarının son bir yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilen hükümlüler ile para cezaları kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımına çevrilen hükümlülerin çevre temizlik hizmetlerinde ücretsiz olarak çalıştırılmaları amaçlandı. Bu kapsamda gerçekleştirilen ilk uygulamada 40 hükümlü, ellerinde poşetler piknik alanına gitti. Özel tulumlarını giyen, eldivenlerini takan hükümlüler, 'yengeç' adı verilen özel aleti de kullanarak göl kıyısında temizlik yaptı. Piknik yapar vatandaşların kirlettiği alandan pet şişeler, cam şişeler, balık malzemeleri, kartonlar, naylon poşetler ağırlıklı olmak üzere torbalarca çöp çıktı. Örnek bir davranış sergileyen hükümlülerin topladığı çöpler, belediye araçları ile çöp toplama merkezine götürüldü.

TEMİZLİK BİLİNCİ
Çalışmaları yerinde izleyen Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, doğanın kirletilmesinin önüne geçmek istediklerini belirterek, "Burası gerçekten harika bir bölge. Hükümlülerimiz yaptığı temizlik çalışmasıyla hem örnek bir davranış sergiliyor, hem de doğanın kirlenmesinin önüne geçiyor. Vatandaşlardan isteğimiz temizlenen alanları kirletmemeleri. Yaptığı işbirliğinden dolayı belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceza çekerken doğa temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN