Güvenlik kamerası hapisten kurtardı

Adana'da 18 yaşındaki bir kıza fuhuş yaptırdığı öne sürülen Yakup Altunbaş, mağdur genç kızın iddia ettiği saatte İmamoğlu'nda olduğunu ispat edince beraat etti

Giriş Tarihi: 5.7.2015
Güvenlik kamerası hapisten kurtardı
Adana'da sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta sahte hesap kullanarak arkadaşlık teklifini kabul eden Z.T. (18) adlı genç kızı fuhuş batağına sürüklediği ve cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen Yakup Altunbaş'ı hapisten güvenlik kamera görüntüleri kurtardı. Tek suçunun mağdur kızla arkadaş olmak olduğunu söyleyen Yakup Altunbaş suç sabit olmadığından beraat etti. Birlikte yargılandığı 1 kadın da beraat ederken, Kemal Ç. adlı sanık, Z.A. adlı kıza fuhuş yaptırmaktan 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

BERAAT ETTİ

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklar suçlamayı kabul etmedi. Z.T. ise iddialarını tekrarlayarak, şikayetçi oldu. Mahkeme, yargılama sonucunda Yakup A., mağdur Z.T.'nin kendisini zorla Adana'ya getirdiğini iddia ettiği saatte İmamoğlu'nda olduğunu güvenlik kamerası görüntüleriyle belgeleyince beraat etti. Tahliye edilen ve olaydan dolayı mağdur olduğunu söyleyen Yakup Altunbaş, Z.T.'ye fuhuş yaptırmadığını ve cinsel saldırıda bulunmadığını belirtti.

"ARKADAŞ OLDUK"
Z.T. ile arkadaş olmanın cezasını çektiğini vurgulayan Yakup Altunbaş şöyle konuştu: Z.T. ile telefonda tanıştık. Bu kız, eski sevgilisinin evlenme vaadi ile kendisini kandırdığını ve birlikte olduğunu söyleyerek benden onu bacağından vurmamı istedi. Ciddiydi, ben de yapamayacağımı söyledim. Olaydan 2 hafta önce de tartışmış iki tokat atmıştım. Bu olaydan 2 hafta sonra Adana'da bir karakola gidip beni şikayet etmiş. Polise, Facebook'ta tanıştığımızı, beni kendisini İmamoğlu'ndan zorla getirip, tecavüz ettiğimi, başka erkeklere sattığımı söylemiş. Bu yüzden tutuklandım. Ama dediği tarih ve saatte İmamoğlu'nda olduğumu kanıtladım. Beraat ettim. Cezaevinde yattığım süre ve yediğim damga yanıma kâr kaldı. Ancak adalet tecelli etti ve aklandım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik kamerası hapisten kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN