Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük aşk

Adanalı Akbay ailesi jimnastikle yatıp jimnastikle kalkıyor. Gönlünü bu spora kaptıran Şebnem, Şeyma ve Buse Akbay kardeşler hayallerinin peşinden koşuyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
En büyük aşk
Adana'da ev hanımı Aysun Akbay ile esnaf Mazlum Akbay'ın gönlünü jimnastiğe kaptıran üç kızı Şebnem, Şeyma ve Buse Akbay jimnastikte elde ettikleri başarılarla adlarını Türkiye'ye duyurmayı başardı. Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü'nde küçük yaşlarda anne ve babalarının desteğiyle jimnastiğe başlayan üç kız kardeş kısa zamanda büyük yol katetmeyi başardı.

AİLECE GÖNÜL VERDİLER

Antrenörler Banu Avcıbaşı Özsu'nun yetiştirdiği 20 yaşındaki Şebnem, 18 yaşındaki Şeyma ve 15 yaşındaki Buse katıldıkları şampiyonalarda derecelerle dönmeyi başardı. Hazırladıkları koreografilerle katıldıkları yarışmalarda hep zirveye çıkan ve Adana'nın adını duyuran üç kız kardeş hayatlarının bundan sonraki bölümünde jimnastik sporu ile iç içe olmaya karar verdi.

ŞEBNEM'İN HAYALİ
Genç yaşta antrenörlük heyecanını yaşamayan başlayan Şebnem Akbay, spora ailesinin destekleri ile başladığını belirterek, "Türkiye'de jimnastik altyapısı çok güçlü. Ancak bir kıvılcım gerek. Bu branşa ailece gönül verdik. Şimdi yeni nesillere hocalarımızdan aldığımız bilgileri aktarıyoruz. İleride Türkiye'de bir numara olmak istiyoruz" dedi.

ŞEYMA BÜYÜK OYNUYOR
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Anasanat Dalı öğrencisi Şeyma Akbay da, "13 yıldır jimnastik ile uğraşıyoruz. Bu yıl kazandığım bölümle daha iyi yerlere geleceğimiz düşünüyorum. Üç kız kardeşinde aynı spor dalı ile uğraşması anne -babamızı ve çevremizdekileri mutlu ediyor. Jimnastik bizim yaşam biçimimiz oldu" diye konuştu.

BUSE'NİN HEDEFİ BÜYÜK
Ablalarının izinden yürüyen Buse Akbay ise, jimnastikte yolunun çok uzun olduğunu söyledi. Buse, çok büyük hedeflerini olduğunu ifade ederek, "En büyük amacım uluslar arası yarışmalarda Türkiye'nin ve Adana'nın adını duyurmak. Akbay ailesinin en küçük fertlerinden biri olarak bunu başaracağıma inanıyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük aşk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN