İskenderun halkı dün çok mutluydu

İskenderunlular, Türk ordusunun kente girişinin 77'inci yıldönümünü, çeşitli etkinlikler ve Ayna grubunun verdiği konser verdiği muhteşem bir geceyle kutladı

Giriş Tarihi: 6.7.2015
İskenderun halkı dün çok mutluydu
Türk ordusunun Hatay topraklarına 5 Temmuz 1938'de İskenderun'dan girişinin 77'nci yıldönümü, ilk günkü heyecanla kutlandı. Gündüz çeşitli etkinlikler yapılırken, gece de Atatürk Anıtı Alanı'nda renkli bir program düzenlendi. Alandaki etkinliğe katılan binlerce İskenderunlu, kurtuluş coşkusu ve gururunu, 77 yıl önceki gibi coşku içinde ve bu kez eğlenerek yaşadı.

TARİHİ BİR GÜN
İskenderun'un Kurtuluş Bayramı nedeniyle önce saat 10.30'da Kaymakam H. Hasan Özyiğit, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız ve Belediye Başkanı Seyfi Dingil anıt alanına çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 5 Temmuz 1938'in İskenderun'un ve bütün Hatay'ın kaderini ve geleceğini belirleyen tarihi bir gün olduğuna dikkat çekti.

GEMİYE ZİYARETÇİ AKINI

Anıt alanında düzenlenen törenin ardından protokol üyeleri Belediye Sanat Galerisinde açılan 'Dünden bugüne İskenderun' adlı resim sergisine katıldılar. İskenderun Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında TCG Karataş gemisi de halkın ziyaretine açıldı. İskenderun Deniz Üs Komutanlığı Askeri Limanında bulunan TCG Karataş gemisini binlerce İskenderunlu ziyaret etti.

BAŞKAN'DAN PLAKET
İskenderun'un Kurtuluş Bayramı çerçevesinde düzenlenen halk konserlerine de yoğun katılım oldu. Atatürk Anıt Alanı'nda ünlü Ayna grubu sahne aldı. 5 Temmuz Kültür ve Turizm Festivali için şehre gelen ünlü sanatçı Mustafa Ceceli konserinde de gençler gönüllerince eğlenerek güzel bir festival ortamında vakit geçirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun halkı dün çok mutluydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN