Çocuklar sinema ve tiyatro ile buluştu

Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatrolar Derneği üyelerinin 'Umudumuz Çocuklar' projesiyle, köylerde yaşayan çocuklar sinema ve tiyatroyu öğreniyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Çocuklar sinema ve tiyatro ile buluştu
Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatrolar Derneği ortaklığında hazırlanan 'Umudumuz Çocuklar' isimli proje sürüyor. Bu kapsamda Mut ilçesinin Ballı köyünü ziyaret eden dernek üyeleri, köyde yaşayan çocuklara sinemayı ve tiyatroyu tanıttı. Kent merkezine 210 kilometre uzaklıkta bulunan Ballı köyünde, kendilerini şaşkın gözlerle karşılayan çocuklarla bir araya gelen dernek üyelerinin sinema ve tiyatro sunumları ilgiyle izlendi. Hayatlarında belki de ilk kez kamera gören ve Türk kültürünün önemli bir yapı taşı olan perde oyununu izleyen çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

SANAT HER KÖŞEYE GİDECEK

Projenin amacından söz eden Mersin Sinema Derneği Başkanı Gürhan Ötün, "Projeyle ulaşılması zor yerlerdeki çocuklarımıza az da olsa bir ışık olabilmek istedik. Daha önce hiç tiyatro veya gölge oyunu seyredemeyen ve bu tür bir aktivitede yer alamayan çocuklarımıza bu sunumu yapmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu proje bizim için bir başlangıç, bundan sonra Mersin'in her köşesine sanatı götüreceğiz" diye konuştu. Mersin Tiyatrolar Derneği Başkanı Deniz Sandalcı ise sanatın salonlardan çıkarak yolu bile olmayan bir köye gidebileceğine dikkat çekerek, sanat yolculuğunun büyüyerek devam edeceğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar sinema ve tiyatro ile buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN