Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükcan: Adanamız öncü olmanın özelliklerine sahip

AK Parti Milletvekili Talip Küçükcan, "Adana gelişmiş ve zengin bir şehir olmak için potansiyel sahibi. Yerel dinamikler el ele verdiğinde öncü ve marka şehir olması gecikmeyecektir" dedi

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Küçükcan: Adanamız öncü olmanın özelliklerine sahip
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, "Adana, hakkı olan zenginliğe kavuşmanın heyecanını yaşamak için kendine özgü büyüme tarzını yeniden geliştirmeli ve marka şehir olma yolunda ilerlemelidir. Adana'nın gelişen ve daha zengin bir şehir haline gelmesi için potansiyelinin harekete geçirilmesi yeterli. Yerel dinamikler el ele verdiğinde marka şehir olarak tekrar öne çıkması gecikmeyecektir" dedi.

SİYASİ İSTİKRAR GEREKLİ

Bir kenti marka yapacak özelliklerin başında, diğer illerle rekabet edebilecek bir ekonomik gücün geldiğini belirten Küçükcan, "Girişimci ve yatırımcıları birbirinden kopuk, STK'ları ısrarlı olmayan bir şehir sinerji yaratamaz. Öncü ve marka şehir olabilmek için değişmeyen en büyük kurallardan biri de ekonomik istikrarın teminatı olan siyasi istikrarın gerekliliğidir. Siyasiler önce Adana'nın marka olabilmesi adına aynı koroda yer almalı" diye konuştu.

"SORUMLULUK ALMALIYIZ"
Milletvekili Talip Küçükcan şunları söyledi: Adana için istikrarın yeşerttiği umutların boy verebilmesi için uygun toprağa, havaya ve suya ihtiyaç var. Bu gereksinimler de bizde mevcut. Özel sektörü sırtına alıp taşıyacak bir yapı oluşturmak ve Adana'ya yatırımcı davet etmek ilk başlık çalışması olmalıdır. Özel sektörün geliştiği ülkelere baktığımızda bu gelişmenin anahtarı Adana ölçeğinde, bizlerin bazı sorumlulukları üstlenmesinden geçiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükcan: Adanamız öncü olmanın özelliklerine sahip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN