'Mağdur edene merhamet etmem'

Hatay Valisi Ercan Topaca, kurum müdürlerini çok net uyardı: Mağdur edene merhamet etmem

Giriş Tarihi: 14.7.2015
'Mağdur edene merhamet etmem'
Hatay İl Koordinasyon Kurulu 3'üncü dönem toplantısı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Kurulu Binası'nda yapıldı. Toplantıda Hatay'da devam eden 534 projenin detayları gözden geçirilirken, vatandaşın mağdur edilmemesini isteyen Vali Topaca kurum müdürlerine; "Herhangi bir konuda sorun yaşanmasını kabul edemem, hiçbir konuda da mazerete istemem. Mağdur edene de merhamet etmem. Vatandaşın canı yanıyorsa o konuda görevli kişinin canı yanar" dedi.

534 PROJE SÜRÜYOR

Yatırımlarda gecikme veya sorun olduğunda çözüm odaklı çalışılmasını isteyen Vali Topaca, sorunun çözülmesi mümkün olmadığında konunun kendisine iletilmesini istedi. İl genelinde devam eden projelerin detaylarını paylaşan Vali Topaca, bu projelere ayrılan toplam ödeneğin ise 984 milyon 720 bin lira olduğunu hatırlattı. Topaca konuşmasında; "İlimizde 2015 yılı 2. döneminde 534 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerin 394 adedi genel ve katma bütçeli kuruluşlarca, 140 adedi ise Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imkânlarınca gerçekleştirilmiştir" dedi.

BELEDİYELER DAHA HIZLI

Yatırımı devam eden projelerde, yerel yönetimlerin daha fazla gerçekleştirme oranına sahip olduğunu belirten Vali Topaca; "Genel ve katma bütçeli kuruluşlarca üzerinde çalışılan 394 adet projenin yıllık ödenekleri 569 milyon 952 bin lira olup dönem sonu itibarıyla bu ödenekten 177 milyon 598 bin lira harcama yapılmış ve yüzde 31,16 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerince üzerinde çalışılan 140 adet projenin yıllık ödenekleri 414 milyon 768 bin liradır"diye konuştu.

41 YATIRIM HİZMETE ALINDI
Hatay'da devam eden 534 projeden 41'inin tamamlanarak hizmete alındığını ifade eden Vali Ercan Topaca; "İlimizde 2015 yılı 2'nci döneminde yürütülen 534 adet projeden bugüne kadar 41 adedi tamamlanarak hizmete alınmış, 336 adedi halen devam etmektedir. Arta kalanlardan 86'sı ihale, 8'i sözleşme, 5'i proje, 5'i planlama aşamasındadır. 53 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır" bilgilerini paylaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mağdur edene merhamet etmem'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN