Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Elektrik direği işyerimin önünü kapatıyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Mersin'den Ali Kara isimli okurumuz bizi telefonla aradı. Mersin Balık Pazarı'nın girişinde lokman hekim. Diyor ki; "Mersin'de şehir merkezinde bulunan elektrik direklerinin büyük çoğunluğu yer altına taşındı. Şehir merkezinde elektrik direği olarak bir tek benim işyerimin önünde kaldı diyebilirim. Kaldırılması konusunda başvurmadığım yer kalmadı. Fakat şu ana kadar talebim yerine gelmedi. Direk nasıl kaldırılır, artık ben de kime ve nereye başvuracağımı şaşırdım." Okurumuzun isteği böyle. Umarım dikkate alınır ve direk kaldırılır.

Yenidoğan'da çözüm bekleyen sorunlar

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'nden Ahmet Kılıç, mahallede dikkatini çeken bazı sorunlara dikkat çekti. Diyor ki; "Sevgi Çiçeği Caddesi ile 5 Ocak Camisi arasında kalan bölgede ağaçlar var. Bu ağaçların dalları çok uzamış, kaldırımda yürümek zor. Haliyle budanması ve dalların kısaltılması gerek.
***

Yine TEDAŞ'ın ambarı bulunuyor. Bu bölgede de kaldırımlar çok kötü. Yeniden düzenlenmesi lazım. Aynı şekilde orta refüjlerde otlar çok büyümüş. Güzel bir şekilde elden geçirilmesi gerekir" diyor.

Tarsus'ta her gün yapılan elektrik kesintileri bıktırdı!..

Tarsus'tan bir okurumuz, "Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde yaşanan elektrik kesintileri hepimizi çileden çıkarıyor. Bazen programlı, bazen de program dışı gelişen ani kesintiler yüzünden gerek kent merkezinde gerekse köylerde (yeni mahallelerde) yapılan elektrik kesintileri yüzünden herkes muzdarip. Program dahilinde de olsa, kesintiler mahalle mahalle, semt semt yapılıyor. Bu kesintiler yüzünden hem evlerimizde, hem işyerlerimizde mağdur oluyoruz. Elektriklerin ani kesilip verilmesiyle voltaj düşüklükleri ise elektrikli cihazlarımızın yanmasına ve bizlerin maddi zarara uğramasına neden oluyor" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Elektrik direği işyerimin önünü kapatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN