Büyükşehir'in gücü yetmiyor

SABAH Güney'in manşetten duyurduğu "Gölü halka kapattılar" başlıklı haberinin üzerinden 11 ay geçti ama değişen bir şey olmadı. Adnan Menderes'in kaldırımlarındaki işgal sürüyor

Giriş Tarihi: 16.7.2015
Büyükşehir'in gücü yetmiyor
Bunaltıcı yaz sıcaklarının iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde sıcaktan olumsuz etkilenen Adanalıların özellikle akşam saatlerinde ailece gittikleri Adnan Menderes Bulvarı'nda kaldırımlarda oturacak, adım atacak yer yok. Bici-bici, haşlanmış mısır, sıkma, gözleme, çay, kahve gibi ürünleri satan seyyar esnafın kaldırımlara koyduğu onlarca masa ve yüzlerce sandalye yüzünden vatandaş kendisine yer bulamıyor. Büyükşehir zabıtası ise bu manzarayı sadece seyrediyor.

KİMSE HESAP SORAMIYOR

Göreve geldiği günlerde Adnan Menderes Bulvarı ve Seyhan Baraj Gölü ile ilgili herkesi memnun edecek projeleri hayata geçireceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bugüne kadar kılını kıpırdatmaması, "Adnan Menderes Bulvarı ayrı bir cumhuriyet. Ne Büyükşehir Belediyesi'nin ne de güvenlik güçlerinin buradaki seyyar esnafa gücü yetiyor. Herkes istediği yeri istediği gibi işgal ediyor, bir yetkili çıkıp da, "Siz ne yapıyorsunuz?' diye sormuyor" şeklinde yorumlanıyor.

UYARAN TACİZ EDİLİYOR

Gazete ve televizyonlara açıklama yaparak "Menderes'teki işgal sona eriyor, kaçak yapılar yıkılıyor" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı da ortaya çıktı. MHP'li Başkan Sözlü'nün iddialarının aksine Menderes'te işgal her geçen gün artıyor. Ailesiyle buraya gelen vatandaşlar, seyyar satıcıları 'Kaldırımlar halkın malıdır. İşgal edemezsiniz' şeklinde uyardığında ise sert bir şekilde karşılık görüyor, tehdit ve tacizlere maruz kalıyor.

"GELDİĞİMİZE PİŞMANIZ"
Seyyar satıcıların ekmek parası kazanmasına kimsenin diyeceğinin olmadığını belirten vatandaşlar, "Ancak herkes hakkına razı olmalı. Seyyarlar birkaç masa atabilir ama kaldırımı tamamen işgal edemez. Burası halkın malıdır. Sahil bandında yürüyüş yapmaya imkan yok. Her fırsatta Büyükşehir'in gücünden, etkisinden bahseden Başkan Hüseyin Sözlü, Adnan Menderes Bulvarı'nın böylesine işgal edilmesine göz yummamalı, derhal buraları temizlemeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'in gücü yetmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN