Şarkılı türkülü ceza çekiyorlar

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün eğitim ve iyileştirme kapsamında oluşturduğu 'Hükümlüler Korusu' çalışmalarına başladı

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Şarkılı türkülü ceza çekiyorlar
Adana'da cezalarının son bir yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilenler ile haklarında tedavi kararı verilen hükümlülerin, eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında rehabilite edilmeleri için oluşturulan 'Hükümlüler Korosu' çalışmalarına başladı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, kurs ve eğitimlerin hükümlülerin cezalarının bir parçası olduğunu belirterek, bu kursa katılanları, eğitim sonunda çevresine pozitif değerler sunan bireyler olarak görmek istediklerini söyledi.

HÜKÜMLÜLER KOROSU

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, kurum bünyesinde cezalarının infazı devam eden hükümlülerin kişisel becerilerini kazanmaları, toplum içinde sorumluluklarını yerine getirebilmeleri ve bir gruba ait olma yetkisini kazanmaları amacıyla çeşitli etkinlik ve kurslar düzenleniyor. Bu kapsamda hükümlülerden oluşan 'Hükümlüler Korosu' ve halk oyunları ekibi oluşturuldu. Ekip çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

GÖSTERİ YAPACAKLAR

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Halk Oyunları Bölüm Şefi Ferhat Yurt tarafından, 28 hükümlü bir yandan bağlama çalmayı öğrenirken, diğer yandan da koro ve halk oyunları alanında eğitim alıyor. Kursun tamamlanmasından sonra 'Hükümlüler Korosu'nun düzenlenecek olan bir etkinlikte konser vermesi ve gösteri yapması planlanıyor. Hükümlüler, kendilerine sağlanan bu imkandan dolayı Başsavcı Ali Yeldan başta olmak üzere emek veren tüm yetkililere teşekkür etti.

YELDAN'A MİNİ KONSER

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, koroda türkü söyleyen, bağlama çalan hükümlülerin Mimar Sinan Açık Hava Konferans Salonu'nda hafta sonları verilen eğitim çalışmalarını yerinde izledi. Başsavcı Yeldan'a mini bir konser veren ve halk oyunları gösterisi yapan hükümlüler, büyük beğeni topladı. Başsavcı Yeldan, bu kursların gelen talepler doğrultusunda devam edeceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarkılı türkülü ceza çekiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN