Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm korkusu her an kapıda

Karayolları Bölge Müdürlüğü, Karataş yolunda yaşadığı kamulaştırma sorununu çözmesinin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen tehlikeye açık davetiye çıkaran yolu tamamlamadı

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Ölüm korkusu her an kapıda
Karayolları Bölge Müdürlüğü'nin Adana-Karataş duble yol çalışmalarında trafiğin tek şeride düşerek tehlikeye neden olduğu noktada gerekli düzenlemeyi yapmayarak vatandaşın hayatını tehlikeye atması tepkiyle karşılanıyor. Kamulaştırma sorununun çözülmesinin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen, Karayolları çalışma yapmayınca trafiğin tek şeride düşmesi sorunu devam ediyor.

KAMULAŞTIRMA DAVASI

Karataş yolunu genişletme çalışmalarını yürüten Karayolları ile Karataş yolu üzerinde faaliyet gösteren bir çırçır fabrikası arasında kamulaştırma sorunu yaşanınca konu yargıya intikal etti. Yargılama boyunca sorunlu bölgede çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Adana 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada kamulaştırma bedeli 514 bin 401 lira olarak belirlendi.

NEYİ BEKLİYOR?

Mahkemenin belirlediği parayı yatıran KGM, kararı Yargıtay'a taşıdı ancak binanın yıkımı konusunda adım atmadı. KGM'nin bu tavrı trafiği tehlikeye düşürmeye devam ederken işyeri sahipleri, mahkemenin belirlediği bölümü yıkarak yolun genişlemesi için gereken adımı attı. Aradan geçen 9 aya rağmen KGM, trafiği tehlikeye düşüren yolun genişletilmesi için hiçbir girişimde bulunmadı.

SÜRÜCÜLER TEPKİLİ

Adana-Karataş arasında yolcu taşıyan sürücüler, trafiği tehlikeye sokan bu bölgede aylardır bir çalışma yapılmamasına tepki göstererek, "Karayolları yetkilileri neden bu kadar duyarsız? Buradaki yolun genişletilmesi, trafiği tehlikeye düşüren şartların ortadan kaldırılması için illa ki bir facia mı yaşanması gerekiyor? Bir an önce bu çalışmanın tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm korkusu her an kapıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN