Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuyumcuların umudu bayram sonrasına kaldı

Giriş Tarihi: 19.7.2015
Kuyumcuların umudu bayram sonrasına kaldı
Altın piyasasında Ramazan ayı nedeniyle yaşanan durgunluk, yurt genelinde olduğu gibi Mersin'deki altın satışlarını da etkiledi. Nişan, düğün ve sünnet törenlerinin yeniden yoğunlaşmasını bekleyen kuyumcular, umutlarını bayram sonrasına taşıdı.

SİFTAH YAPAMAYAN VAR

Mersinli kuyumculardan Mehmet Çetin (27), "İnsanlar düğün ve nişan gibi organizasyonlarda, alyans, bileklik ve set gibi birçok hediyelik takı alıyor. Ramazan ayı nedeniyle düğünler durdu. Bu da satışlarımızı olumsuz etkiledi. Bayram sonrasında satışlarımızın artacağına inanıyorum" dedi. Şafak Basamak (41) ise satışların Ramazan ayı öncesinde daha iyi olduğunu aktardı. Basamak, "Ramazan ayı nedeniyle düğünlerin ileri bir tarihe ertelenmesi işleri genel olarak düşürdü. Ben az da olsa satış yapıyorum ancak birçok kuyumcu esnafı siftah yapamadan kepenk kapatıyor" ifadesini kullandı.

HÜKÜMET KURULMALI

Hükümetin henüz kurulamamış olmasının da altın satışlarını olumsuz yönde etkilediğine işaret eden Basamak, "Hükümetin biran önce kurulması hem esnaf hem de piyasa için yararlı olur. Çünkü piyasadaki dalgalanmalar yüzünden insanlar altın alıp yatırım yapmaktan da korkuyor. Herkesin bu konuda beklentileri var. Hükümet daha kurulmadığı için insanlar belirsizlik yaşıyor. Hükümet kurulduktan sonra hem biz hem de müşterilerimiz rahatlayacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyumcuların umudu bayram sonrasına kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN