Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmci çifte bayram yaşadı

Ramazan ayında durgunlaşan turizm sezonu, bayramla birlikte patlama yaşadı. Erdemli, Silifke gibi turizm destinasyonları yüzde 100 doluluk oranına ulaştı, turizmcilerin yüzünü güldürdü

Giriş Tarihi: 23.7.2015
Turizmci çifte bayram yaşadı
Ramazan Bayramı'ndaki 3 günlük tatil turizmcilerin yüzünü güldürdü. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, "Mersinli turizmciler Ramazan Bayramı'nda çifte bayram yaşadı. Keşke bayram hafta sonuna denk gelmeseydi, o zaman Ramazan'daki kaybı telafi etmiş olurduk. Hem gurbetçilerimiz hem de Kuzey Irak'tan gelen tatilciler otel, motel ve pansiyonları doldurdu. Dolu dolu bir bayram geçirdik" dedi.

YAYLALAR DOLDU

Bayram nedeni ile sadece sahillerin dolmadığını aynı zamanda yaylaların da dolduğunu belirten Çalışkan, "Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte vatandaşların birçoğu denize, bir kısmı da yaylalara gitti. Toroslar'ın yüksek kesimine çıkanlar, yaylaların serinliğinde bayramın keyfini çıkarırken, denizi isteyenler ise sahile akın ederek Akdeniz'in mavi sularında kulaç atıp serinlemenin keyfini yaşadı" diye konuştu.

ESNAF DA KAZANDI

Mersin merkez ve tatil yörelerinin ve tesislerin bulunduğu Erdemli ve Silifke ilçelerindeki otel, motel ve pansiyonların, en dolu günlerini yaşadığını aktaran Çalışkan, "Ramazan ayındaki yüzde 25-30 oranında dolulukla bugünlere geldik. Bu doluluktan sadece oteller ve pansiyonlar istifade etmedi, sahillerdeki tüm esnafımız istifade etti ve bu bayramda sektörün tüm kesimleri çifte bayram yaşadı" şeklinde konuştu.

OKULLAR EYLÜL SONU AÇILSIN
Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, bölgede sezonun okulların kapanmasıyla başladığını belirterek, "Biz turizmciler olarak Milli Eğitim Bakanlığından okulların Haziran sonu kapanmasını, açılışının da 30 Eylül'de yapılmasını istiyoruz. Böylece haziran ayındaki kaybımızı eylülde gidermiş oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci çifte bayram yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN